Nové verze Drákuly a Frankensteina jsou pro Universal prioritou

Nové verze Drákuly a Frankensteina jsou pro Universal prioritou

14.3.2020 22:28


Studia Universal Pictures a Blumhouse Productions chystají další remaky klasických monster filmů z minulého století. Přednostně se díky tomuto novému projektu dočkáme reimaginace dvou klasik. Navíc snímek Jamese Wana dostává reálnější obrysy.


Po uvedení snímku The Invisible Man se kolem dalších filmových remaků klasických hororů z produkce Universal Pictures ze zlaté éry hororu minulého století napsalo už mnoho zpráv, nyní však konečně víme, které projekty jsou pro Universal a jeho partnerské studio Blumhouse Productions prioritou. Aktuálně se začíná pracovat na nové verzi Drákuly, kterou nachystá režisérka Karyn Kusama (Destroyer). Byť to původně vypadalo na to, že se na filmu bude podílet i Leigh Whannell, jenž slavil úspěchy se zmiňovaným Invisible Manem, nakonec scénář napíše dvojice Matt Manfredi a Phil Hay, jež s Kusamou už dříve spolupracovala na projektech The Invitation a právě Destroyer, vedle toho se ale oba podíleli i na remaku klasiky Clash of the Titans.

Do role Drákuly by se rád vrátil Luke Evans. Foto: Universal Pictures


Jason Blum následně uvedl, že jeho studio Blumhouse Productions se bude podílet i na rebootu slavného Frankensteina. Otázkou zůstává, zda se Universal rozhodl sloučit tento projekt s plánovanou novou verzí Bride of Frankenstein, nebo jde o úplně nový pohled na origin slavného Frankensteinova monstra. Tento snímek ale nebude mít vůbec nic společného s dalším plánovaným projektem, který produkuje James Wan. Wanův film je totiž podle popisu sice určitou variací na Frankensteinův příběh, případně i na slavnou Bride of Monster od Eda Wooda, ale nebude jej produkovat Blumhouse Productions, nýbrž pouze Universal. Wan usilovně společně s Universalem shání režiséra a mluví se například o možnosti, že film natočí tvůrce nového Mortal Kombatu Simon McQuoid. Velice symbolické by pak rozhodně bylo i Whannelovo angažmá coby režiséra, neboť má s Wanem společnou historii.

Kolika adaptací Frankensteina se v budoucnu dočkáme? Foto: TriStar Pictures

Co se týče dalších plánovaných projektů, tedy Invisible Woman, Dark Army a Renfielda, tak za všemi stojí pouze studio Universal Pictures a neměly by patřit do hlavní série rebootů. Podle vyjádření Amy Pascal je tato trojice filmů spíše novým pohledem na dříve zpracované dílo, nikoli přímým remakem. Snímky každopádně natočí trojice Elizabeth Banks, Paul Feig a Dexter Fletcher, ale nic ostatního kromě faktu, že Liz Banks si ve své Invisible Woman i střihne hlavní roli, však prozatím nevíme.

Na který projekt se těšíte nejvíce?


Jít na Dark Universe | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře