Frank Castle se v dalším díle Aaronova Punishera zamýšlí nad svou osobní válkou

Frank Castle se v dalším díle Aaronova Punishera zamýšlí nad svou osobní válkou

10.3.2020 10:53


Ve spolupráci s nakladatelstvím BB Art vám přinášíme recenzi na další díl Punisherových eskapád s podtitulem Frank z pera ceněného tvůrce Jasona Aarona. Jak si Frank Castle ve svém dalším boji poradí, se dočtete v následující recenzi.


Jason Aaron patří v současnosti mezi nejvytíženější marvelovské spisovatele a kromě práce na Punisherových eskapádách v posledních letech zaujal jako otec znovuzrozeného týmu Avengers a tvůrce thorovské série, ve které propůjčil Jane Foster postupně identity Thora a Valkyrie. O kresbu se postaral Steve Dillon, blízký přítel dalšího komiksového velikána Gartha Ennise, se kterým se podílel na tvorbě takových sérií jako Hellblazer nebo Preacher. Letos se Aaron podílí i na tvorbě chystaného snímku Eternals v rámci MCU, který je adaptací jednoho z nejlepších komiksů legendárního Jacka Kirbyho.

Po událostech předcházejícího dílu jménem Bullseye se Frank Castle dostává do vězeňské nemocnice a přes utrpěná zranění nejvíce trpí tím, že maniakální vrah najatý Wilsonem Fiskem odhalil jeho tajemství. Punisher je upoután na lůžko a vydán na milost a nemilost všem vězňům, které kdy dostal za mříže, i policistům, jejichž práci léta dehonestoval. Díky této skutečnosti tak Frank začíná vzpomínat na svůj původ, krutou válku ve Vietnamu i ztrátu milované rodiny. Dokáže znovu obelhat smrt a prchnout z nápravného zařízení?

Frank i v další knize rozhodně své nepřátele nešetří. Foto: Marvel Comics, BB Art

Jak už popis děje třetí knihy Aaronovy série napovídá, tentokráte se vydáváme v rámci flashbacků do pochmurné minulosti Franka Castlea. Ta rozhodně nebyla růžová a kniha tak nabízí určitou sondu do života válečného veterána, který ve Vietnamu dokázal mnohé. Co však nezvládl, byl příchod zpět do Států, respektive ke své rodině. Aaron rozehrává ve své trojce příběh, jenž mapuje pád válečného veterána a ukazuje, kterak postupně jedinou útěchu nachází v zabíjení, podobně jako v kultovním snímku Taxi Driver od Martina Scorseseho. Erkové zpracování plné litrů nakreslené krve nám ukáže i počátky Frankova tažení proti zločinu, či dokonce vyjednávání s Nickem Furym, jenž má podobnou minulost jako samotný Punisher a rozhodně zde není za kladného hrdinu.

V kontrastu s druhou dějovou linkou v knize, jež sleduje Frankův postupný útěk z vězení, je flashbacková sekvence jasně lepší a díky ní chápeme, proč vůbec Punisher v této sérii s podtitulem MAX existuje. Vězeňskou sekvenci v mnohém sráží zbytečně natahované pasáže, velmi dobrý je ale finální twist, který sice není úplně nečekaný, i tak ale v mnohém potěší snad všechny Frankovy fanoušky. Obě dvě kapitoly jsou doplněny vydařenou Dillonovou kresbou, která snad nikdy nezklame, a kapky krve z ní opravdu stříkají ven.

Celkově je Frank velice dobrým komiksem, který se od předchozích dvou epizod v sérii liší tím, že se konečně věnuje i palčivému tématu Punisherovy minulosti. Byť v některých pasážích ztrácí dech a zbytečně natahuje jinak svižný děj, rozhodně stojí za přečtení.

90%


Jít na The Defenders | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře