The Defenders

The Defenders


O webu Defenders

Fanweb edna.cz/defenders jsme pro vás připravili jako centrální zdroj informací ze seriálů streamovací služby Netflix, které se odehrávají ve světě Marvel Cinematic Universe (stejně jako celovečerní filmy ze série Avengers a televizní seriály Agents of S.H.I.E.L.D. a Agent Carter stanice ABC).

Seriály od Netflixu (House of Cards, Orange Is the New Black aj.) se od těch klasických liší tím, že tato služba vydává všechny epizody dané série v jediný den. Zatímco tento centrální web tak bude sloužit jako centrum novinek a přehledů konkrétních postav či herců, profily epizod a jednotlivé titulky k nim budou k dispozici na základních seriálových kartách k daným seriálům.

Netflix pro nás v průběhu několika následujících let připravuje zatím šest seriálů, které měly původně status jednorázových minisérií. Později se rozhodlo o jejich pokračování.

Daredevil (2015–2018)

Matt Murdock byl jako malý chlapec oslepen, ale se svými mimořádnými smysly bojuje proti nespravedlnosti ve dne jako právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorské čtvrti Hell's Kitchen. Hlavní roli Matta Murdocka alias Daredevila ztvárnil britský herec Charlie Cox (Hvězdný prach, Boardwalk Empire), producentem seriálu byl Steven S. DeKnight (Buffy the Vampire Slayer, Spartacus), ve druhé sérii ho nahradili Douglas Petrie a Marco Ramirez. Poslední řadu zpracoval tvůrce Erik Oleson.

Premiéra první řady: 10. dubna 2015
Premiéra druhé řady: 18. března 2016
Premiéra třetí řady: 19. října 2018

Jessica Jones (2015–2019)

Bývalá superhrdinka Jessica Jones, která trpí posttraumatickou stresovou poruchou, si otevře detektivní kancelář, aby mohla pomáhat ostatním lidem, a to včetně i jiných superhrdinů. Za seriálem, který se začal natáčet v únoru roku 2015, stojí Melissa Rosenberg (Dexter, filmová série Twilight) a hlavní roli Jessicy Jones ztvární třiatřicetiletá americká herečka Krysten Ritter (Breaking Bad, Don't Trust the B---- in Apartment 23).

Premiéra první řady: 20. listopadu 2015
Premiéra druhé řady: 8. března 2018
Premiéra třetí řady: 14. června 2019

Luke Cage (2016–2018)

Se supersílou a velkou odolností, získanou díky experimentům, Luke Cage, neprávem obviněný muž, uprchne z věznice a stane nájemným superhrdinou.. Titulní roli Lukea Cage ztvární americký herec Mike Colter (The Good Wife, The Following), který se v této roli poprvé objevil už v seriálu Jessica Jones. Za seriálem stojí tvůrce Cheo Hodari Coker.

Premiéra první řady: 30. září 2016
Premiéra druhé řady: 22. června 2018

Iron Fist (2017–2018)

Superhrdina a mistr bojových umění Danny Rand se po patnácti letech vrací zpátky do New Yorku, kde se snaží získat svou rodinnou firmu a přijít na to, proč jeho rodiče zemřeli. Hlavní role se ujal herec Finn Jones (Game of Thrones), seriál si pod svou taktovku vzal producent Scott Buck. Toho ve druhé řadě nahradil Raven Metzner.

Premiéra první řady: 17. března 2017
Premiéra druhé řady: 7. září 2018

The Defenders (2017–2017)

Jednotliví superhrdinové z předchozích seriálů: Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist se spojí, aby bok po boku ochránili New York City. Seriál The Defenders značí završení komiksového projektu na Netflixu a spojí se v něm hlavní postavy ze všech předchozích seriálů.

Premiéra první řady: 18. srpna 2017

The Punisher (2017–2019)

Nečekaně si postava Punishera, která se objevila ve druhé řadě Daredevila, vystřílela svůj vlastní seriál. V něm se podíváme, jak po vraždě své rodiny je Frank Castle pronásledován a loven. Hlavní role se opět zhostil herec Jon Bernthal (The Walking Dead, Mob City). Produkce se ujal Steve Lightfoot.

Premiéra první řady: 17. listopadu 2017
Premiéra druhé řady: 18. ledna 2019

Foto: Netflixloading…