Luke Cage

Luke Cage

Mike Colter Sezóny 5 2015 - 2019


Bývalý trestanec Carl Lucas, který získal superschopnosti, díky nimž bojuje se zločinem. Všichni ho však znají pod jménem Luke Cage.

Carl Lucas je bývalý policista, jenž byl nespravedlivě odsouzen a uvržen do vězení. Tam se setkal s terapeutkou jménem Reva, do které se také zamiloval a později si ji i vzal. Během pobytu ve vězení se pokusil Noah Burstein na přání Revy experimentální léčbou zachránit Carlův život. Díky tomuto experimentu získal supersílu a neporušitelnou kůži. Poté, co uprchl z vězení, si změnil jméno na Luke Cage a odstěhoval se do New Yorku, kde pak Reva zemřela následkem autobusové nehody.

O několik měsíců později se Cage seznámil se soukromou detektivkou Jessicou Jones, se kterou začal chodit. Následně však zjistil, že má Jessica něco společného se smrtí jeho ženy. Z Hell's Kitchen se pak přestěhoval do Harlemu, kde chtěl začít nový život. Tady začal pracovat v holičství pro Popa. Jeho život se tu však zkomplikoval díky činům Cottonmoutha, jehož lidé zabili Popa. Tím započala mezi těmito dvěma válka a skončila až s Cottonmoutho­vou smrtí.

Protože byl Luke obviněn z Cottonmouthovi smrti, byl nucen se skrývat. Chytit se ho snažila policistka Misty a jeho bývalý kamarád Willis Stryker, o kterém se Cage dověděl, že je jeho nevlastní bratr. Willis se ho pokoušel zabít, ale Luke jej nakonec porazil. Cage byl však zatčen policií, aby si odpykal svůj zbývající trest ve vězení z doby, kdy byl ještě Carl Lucas.

Luke Cage se objevil v…

Foto: Netflix