Chris Chibnall prozradil, že BBC málem 13.sérii zrušila

Chris Chibnall prozradil, že BBC málem 13.sérii zrušila

13.3.2023 13:54


Doctor Who se ve 13. sérii v roce 2021 pokusil o něco jiného. Šestidílná série s podtitulem Flux byla první sérií od obnovení seriálu, kdy jednotlivé epizody na sebe vzájemně navazovaly. Ukázalo se však, že k seriálu možná vůbec nemuselo dojít, a to díky pandemii COVID.


Nyní se bývalý showrunner Chris Chibnall v rádiu Free Skaro rozpovídal o potížích s převedením poslední série na obrazovku a uvedl, že zrušení bylo velmi blízko.

Byl týden, kdy se rozhodovalo, zda se seriál vůbec natočí. BBC měla starosti, kde se na vše vezmou peníze, jak se to udělá a jestli to není příliš složité. Jsou určité věci, které jsem musel udělat, aby se ta sezóna natočila. Protože nemohli najít způsob, jak to udělat.

Foto: BBC One

Závazek dokončit seriál ležel na srdci i jeho hlavní hvězdě, přičemž Chibnall vysvětlil, že Jodie Whittaker odmítla spoustu jiných projektů, aby mohla hrát v odložené šestidílné sérii.

Jodie měla tisíc pracovních nabídek. Vím, jaké práce se vzdala, aby mohla dělat třetí sérii. Měla nachystané věci na dobu, kdy jsme měli dokončovat natáčení, ale pak se to zdrželo kvůli pandemii. A je žádaná, takže se hodně obětovala. Všichni se hodně obětovali.

Jste rádi, že ke zrušení nakonec nedošlo?


Jít na Doctor Who | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!