Julian Fellowes plánuje další filmové pokračování

Julian Fellowes plánuje další filmové pokračování

17.2.2020 12:55


Panství Downton se po čtyřech letech od ukončení seriálu dočkalo filmového pokračování, které se v kinech promítalo v září 2019. A nyní tvůrce Julian Fellowes potvrdil, že bude pracovat na dalším filmovém pokračování.


Julian Fellowes je u Panství Downton už od jeho začátku v roce 2010 a v loňském roce pracoval i na jeho filmovém pokračování, které se odehrávalo cca rok a půl po konci seriálu a rodina Crawleyových se v něm připravovala na návštěvu královské rodiny.

Fellowes má nyní plné ruce práce se svým novým seriálem The Gilded Age, který byl původně vyvíjen pro stanici NBC, ale nakonec se přesunul pod taktovku HBO. Avšak po dodělání scénáře k tomuto seriálu má v plánu se pustit právě do filmového pokračování Downtonu. Nutno podotknout, že loňský film zaznamenal velký úspěch a jedná se o nejvýdělečnější snímek filmové společnosti Focus Features, která distribuovala film v USA. Do té doby byl na vrcholu film Zkrocená hora z roku 2005, který má na svém kontě tři Oscary. Film Downton Abbey si z americké půdy odnesl necelých 97 milionů dolarů a z celého světa téměř 200 milionů dolarů. Pokud vás zajímá konkrétně Česká republika, tak zde si snímek v kinech vydělal 155 tisíc dolarů, což je v přepočtu kolem 3,5 milionů korun.

(Královská návštěva dala všem postavám zabrat.)

Můžeme se tak těšit, že uvidíme další pokračování v životě našich postav. Fellowes i ostatní členové produkčního týmu už mají nápady na další film a co by se v něm mohlo dít. Překážku ovšem může představovat pracovní vytížení všech hlavních herců, kteří mají nabité programy a bylo už zázrakem, že se je všechny podařilo ve stejnou dobu získat pro první film. Povede si to i podruhé? Doufejme že ano. Útěchou nám ale může být, že herec Rob James-Collier, představitel Thomase, prozradil, že všichni herci jsou určitě pro další pokračování.

Zdroje: Deadline, EW, BOM
Foto: Focus Features

Přejete si další pokračování? Konec prvního filmu nám naznačil několik věcí, které by se mohly v budoucnu stát, takže se vás ptáme, co byste v dalším filmu rádi viděli?


Jít na Downton Abbey | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře