Henry Talbot

Henry Talbot

Matthew Goode Sezóny 2 2014 - 2015


Synovec Lady Shackletonové, který se zakouká do Lady Mary.

Základní informace:

Rodinní příslušníci:

Henry Talbot se poprvé objevuje na scéně v roce 1924, kdy jsou Crawleyovi na návštěvě na hradu Brancaster. Zde se dá ihned do řeči s Lady Mary Crawleyovou. Prozradí jí, že zná Yorkshire, protože tam bydlí jeho teta Lady Shackletonová a že má také zálibu v autech a v závodění, což Mary znepokojuje, protože jí taková záliba dělá obavy od té doby, co její první manžel Matthew zemřel při autonehodě.

O pár měsíců později přijíždí se svou tetou na návštěvu na Downton a Mary je jeho přítomností zaskočena. Henry se snaží u Mary napravit její vztah k autům a k tomu využívá i jejího švagra Toma Bransona, který má rovněž v autech zálibu. S Mary se postupně sbližuje a začínají mít vztah. Mary a celou její rodinu Henry pozve na automobilové závody, avšak závod skončí tragédií, neboť jeho nejlepší přítel Charlie Rogers nabourá a zemře. Jeho smrt Henryho poznamenala a stejně tak Mary, která si představovala, že to s Henrym může jednou dopadnout stejně a proto spolu nemůžou být, protože není připravená na smrt dalšího manžela při autonehodě.

Henryho ale po Mary nadále touží a využije proto Toma, aby jim dohodnul nečekané setkání. Ale Mary ho odmítá a Henry si i myslí, že je to z části i proto, že jí nemůže pořádně nic dát, jelikož nemá žádný titul a ani moc peněz. Mary navíc naštve, když jí nazve „zlatokopkou“ a žádá, aby odešel. Mary svou bolest přenese na další členy své rodiny a je to až její babička Violet, kdo jí pomůže tuto bolest překonat a uvědomit si, že po Henrym touží. Zavolá Henrymu, aby přijel, a když tak učiní, dohodnou se na zasnoubení a následně se i vezmou.

Henry se přestěhuje na Downton k Mary, ale uvědomí si, že kvůli Charlieho smrti už není schopen s auty závodit. Svou zálibu chce ale využít jinak, a tak si společně s Tomem otevřou v Yorku prodejnu aut s názvem Talbot and Branson Motors. Navíc mu Mary prozradí, že je těhotná.

Foto: ITV
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!