Dragons

Dragons


Po úspěšném a oceňovaném filmu Jak vycvičit draka z roku 2010 přichází na televizní obrazovky animovaný seriál Jak vycvičit draky, který podrobněji rozvíjí příběhy postav, se kterými jsme se mohli ve filmu seznámit. Druhý film, který nese název Jak vycvičit draka 2, měl premiéru v roce 2014. První dvě série seriálu byly odvysílány na stanici Cartoon Network, a to v letech 2012 – 2014. První série nesla název Dragons: Riders of Berk a druhá Dragons: Defenders of Berk. Tyto dvě řady se odehrávají před druhým filmem a ukazují nám tak, co všechno se ještě na Blpu dělo. Poté seriál odkoupila streamovací služba Netflix, která vypustila třetí sérii v roce 2015 pod názvem Dragons: Race to the Edge a která se odehrává ještě před druhým filmem. Třetí film by měl mít premiéru 1. března 2019.

(Zleva: Flákota a Rybinoha, Bezzubka a Škyťák, Buřina a Astrid, Snoplivec a Tesák, Rafana s Hrkem a Ťafan s Brkem)

Když Škyťák a jeho věrný drak Bezzubka zachrání obyvatele ostrova Blp, tak ostatní Vikingy jejich skutky inspirují a rozhodnou se uzavřít s draky mír. Škyťák však rychle zjišťuje, že spolužití Vikingů a draků má daleko od dokonalosti a slabá aliance může kdykoli zaniknout. Proto se rozhodne Škyťákův otec, Kliďas, založit na ostrově Blp Dračí akademii, ve které se bude jeho syn společně se svými přáteli učit o dracích a trénovat je. Jsou tu však i zákeřní lidé, kteří zasvětí svůj život zničení spojenectví mezi lidmi a draky, takže se budou mladí Vikingové snažit ochránit toto spojenectví za každou cenu.

(Škyťák a Bezzubka objevují záhady Dračího oka)

Později Škyťák a Bezzubka objevují úžasný svět, který existuje za hranicemi Blpu. Dračí jezdci najdou záhadné Dračí oko, které je plné pradávných tajemství a které je zavede do nových končin plných dosud neobjevených draků. Hrdiny však neustále stíhají lovci draků, kteří se před ničím jen tak nezastaví, protože se snaží získat tajemné Dračí oko.

V hlavních rolích:

Foto: DreamWorks

Upoutávka k seriálu Dragons: Race to the Edge:

Thumbnail Play icon