Astrid

Astrid

America Ferrera Sezóny 9 2010 - 2019


Chytrá, krásná, energická a nebojácná válečnice, která má smysl pro povinnost.

Astrid z rodu Hoffersonů je silná vikinská válečnice, která je okouzlující, krásná, inteligentní, odhodlaná a má silnou osobnost, takže ji jen tak něco nepřekvapí. Přes počáteční pohrdání draky, se nakonec stává Škyťákovou důvěrnou kamarádkou, která se rychle přizpůsobí životu mezi draky. Její věrnou společnicí se jí stala Buřina.

Tato drobná vikinská dívka je velice hbitá. Tvrdě dře, aby dosáhla svých cílů, je soutěživá a velmi oddaná. Má vrozenou hrdost a smysl pro povinnost. Je schopná uznat, že se mílí a neustále se snaží zlepšovat. Přátelé se na ni můžou spolehnout a Škyťák jí naslouchá, zatímco ona ho podporuje a kráčí po jeho boku. Její blonďaté dlouhé vlasy jsou vždy spletené do copu a má i ofinu, která jí zakrývá část levého oka. Její zbraní je obouruční sekera.

Astrid je ochotná vzdorovat přímému rozkazu, aby zajistila bezpečí svým blízkým. Je to tak trochu i perfekciona­listka, která někdy ukazuje svou pýchu, to pak může vést k nerozumným a impulzivním rozhodnutím. Postupem času se stává více nenásilnou a jemnou dívkou, která preferuje akce, při kterých nedojde k zabíjení druhých. Stala se také více otevřenou a komunikativní, dokáže s ostatními soucítit a sblížila se tak více s ostatními Dračími jezdci.

Později se začne její vztah se Škyťákem rozvíjet a stane se více důvěrnější. Ze začátku žárlí na Heather. Často se také Škyťáka zastává a podporuje ho. Astrid bránila Blp proti Alvinu Zrádnému a jeho armádě Vyděděnců. Vymyslela test, který měl ověřit, jak si Dračí jezdci povedou na neznámém území bez svých draků. Spolu s Dračími jezdi také bojovala proti Plíživým smrtím a Vřeštící smrti.

Postavila se i Zářícímu drakovi, který pošpinil jméno její rodiny, a dokázala ho s pomocí svých přátel lépe poznat, odklonit ho od Bplu a očistit tak jméno rodu Hoffersonů. Spolu s Dračími jezdci také stopovala Dagura Vyšinutého za hranice známého světa.

Spolu s ostatními Dračími jezdci se setkala už s několika novými druhy draků, z nichž někteří jim dali pořádně zabrat. Když si přátelé našli místo pro svoji základnu, zjistili, že se na stejném ostrově nachází i hejno Nočních teroráčků. Astrid hejno ubránila před nepřátelskými draky a pomohla jim se opět shledat s jejich alfa drakem, Smidvargem.

Poté, co Dagur zaútočil na Blp a zničil dům její rodiny, se Astrid rozhodla nějakou chvíli na ostrově zůstat a zformovat zde pomocnou sílu v podobě pomocnýcg Dračích jezdců, kteří by chránili Blp. Poté, co se musela vrátit zpět ke svým přátelům svěřila vedení nových pomocných Dračích jezdců Gustavovi.

Astrid se objevila v…

Foto: DreamWorks