Flákota

Flákota

Sezóny 9 2010 - 2019


Rybinohova věrná společnice, která nepatří zrovna k nejrychlejším drakům.

Flákota je prvním drakem, se kterým se měli mladí Vikingové při výcviku utkat v Dračí aréně. Všechny kromě Astrid přemohla a kdyby nebylo Tlamouna, tak by zabila Škyťáka. Předtím, než se Škyťák vydal za Rudou smrtí, tak ostatním Vikingům ukázal, že nejsou draci takoví, jak si mysleli. Draci uvěznění v aréně byli propuštěni, aby pomohli v bitvě s Rudou smrtí a Flákota tak získala svého jezdce, Rybinohu.

Podle Rybinohy je Flákota dlouhá přes čtyři metry, rozpětí křídel má pět a půl metru, váží přes dvě a půl tuny a je asi stejně vysoká jako Tlamoun. Barvu má hnědou a tělo má poseté menšími fialovými flíčky. Na první vánoční svátky všichni draci z Blpu odletěli a Rybinoha si doma Flákotu uvázal, aby mu nikam neodletěla.

Škyťák později na Flákotě odletěl za ostatními draky, když ji omylem pustil. Flákota však stihla na Blpu naklást vajíčka a Astrid, Rybinoha, Snoplivec a ŤafanRafanou je našli. Vikingové si do té doby mysleli, že je Flákota mužského pohlaví, ale brzy zjistili, že to tak není.

Flákota má Rybinohu velmi ráda a jsou si nesmírně blízcí. Rybinoha se někdy nazývá jejím „taťkou“, což je poněkud zvláštní. Flákota Rybinohovi olizuje před spaním nohy a ten jí zase zpívá písničky a vypráví jí pohádky o „princezně Flákotce“. Flákota je extrémně láskyplná, když jde o jejího jezdce. Několikrát mu už také zachránila život.

S Rybinohou mají podobné osobnosti a ukázali, že dlouho nesnesou být jeden bez druhého. Většinou je dračice po boku svého jezdce. Flákota vždy ví, jak Rybinohu utěšit a on zase ví, jak utěšit ji. Flákota se chová mateřsky a hraje si s mladšími dětmi na Blpu. Dokáže být však i nepřátelská, když se na obzoru objeví nepřátelé.

Flákota je Rybinohovi věrná a oddaná a mezi sebou mají silné pouto. Velmi dobře si rozumí. Oba se bojí některých věcí, ale oba se jim snaží postavit. Když Rybinoha potřebuje jeho podporu, tak tu pro ni je. Když jde o bezpečí jejího jezdce, tak je velmi ochranitelská.

Svým způsobem je Flákota chytrá. Přišla třeba na to, že může nakrmit Sopťodraka svou vlastní lávou. Nemá ráda samotu a díky tréninku Rybinohy je lepší než divocí Garvani. Jako její divocí příbuzní dokáže i Flákota díky kamenům, které sní, chrlit oheň ve formě koulí tvořených rozžhavenou lávou. Nicméně její skrytou schopností je, že záleží na tom, co sní, aby vyprodukovala určitý druh lávy. Dokáže díky tomu vytvořit Garvaní ocel, která je velmi pevná a lehká. Flákota jinak chrlí čtyři typy lávy.

Rybinoha naučil Flákotu několik útoků, které využívají v boji. Flákota je inteligentní a rozumí tomu, co po ní ostatní chtějí. Většinou pozná, když Rybinoha potřebuje utěšit nebo být v její přítomnosti. Stejně jako i další draci Dračích jezdců i ona dokáže plnit úkony jen mávnutím ruky svého jezdce. Podobně také umí přiletět na signální zavolání Rybinohy.

Kůže Flákoty je převážně kamenitá, což jí dělá také silnou jako brnění. Letět dokáže jeden den, pak se vyčerpaná zhroutí k zemi. Kromě toho má dračice výborný čich. Flákota je velmi silná a s věkem je čím dál silnější. Dokáže unést Rybinohu, Astrid, Škyťáka a Malu.

Druh: Garvan

Třída: Balvanovití draci

Flákota se objevila v…

Foto: DreamWorks