Rafana

Rafana

Andree Vermeulen Sezóny 9 2010 - 2019


Dvojče Ťafana, se kterým neustále soupeří. Má divokou energii a chuť po adrenalinu a dobrodružství.

Rafana Thorstonová patří mezi Dračí jezdce. Spolu se svým bratrem, Ťafanem, pomáhá Škyťákovi se cvičením draků. Se svým dvojčetem se často hádá a většinou to vede i k fyzickému násilí. Rafana obvykle vyhraje. Dvojčata jsou neustále spolu, a když se rozdělí, tak to je vždy jen na krátkou dobu. Mají spolu také zvláštní pouto a dokážou si rozumět i beze slov.

Spolu se svým bratrem sdílí draka, který má dvě hlavy a jmenuje se Hrk a Brk. Rafana ovládá hlavu Hrka, která chrlí plyn. Když se však jeden z nich snaží ovládat celého Zipáka, tak se mu to nepodaří, protože drak potřebuje dva jezdce.

Dvojčata pomohla znovu zapečetit rozmrzlého Skrilla, kterého Dagur osvobodil, zpátky do ledu, aby už nikomu neublížil. Jednou našli Jezdci zraněného Gejzírníka nacházejícího se na pláži ostrova obývaného Žíravci. Gejzírník byl nepokojný a nechtěl si pustit Dračí jezdce k tělu. Rafana si dává do vlasů rybí tuk, aby dosáhla nemytého vzhledu svých vlasů, tato vůně však uklidnila draka, takže ji nechal k sobě přistoupit.

S pomocí Škyťáka se Rafana s drakem spřátelila a pojmenovala ho Gejzi. Gejziho křídlo bylo zlomené, a tak se snažili Jezdi jej zafixovat, bohužel se jedno lano přetrhlo, takže nebyli schopni práci dokončit. Naštěstí však Rafana dostala skvělý nápad. Ustřihla si své vlasy, aby nahradila prasklé lano a dokončila provizorní dlahu. Gejzi se pak dostal zpět do vody, kde už byl v bezpečí.

Rafana je o něco chytřejší jak Ťafan, to nám dokázala například, když mu tvrdila, že když se uhodí, tak to ucítí i ona. Dokázala též přesvědčit svého bratra, že je nakažen nemocí, po které se z něho stane Křídlodlak. Dvojčata také chytla úhoří neštovice, které z nich udělaly na chvíli pořádné chytráky, kteří řešili vědecké problémy. Se svým bratrem uctívá Lokiho, takže často dělá vtípky.

Ťafan a Rafana také dělali Thorstonovic výzvu, při které objevili na svém ostrově nového draka, kterého se jim podařilo chytit. Ukázalo se, že tento drak je vůdcem celé smečky nových draků. Pojmenovali jej Smidvarg a vrátili ho k jeho smečce.

Spolu se svým bratrem zjistila Rafana, že ostrov, který si Dračí jezdci vybrali jako svou základnu, po právu patří jejich předkovi, Magmaru Thorstonovi. Našli totiž na ostrově kámen, do kterého bylo vyryto jeho jméno. Na chvíli se tak stali jakýmisi náčelníky ostrova, dokud se neobjevily Žahavky, což je donutilo vrátit ostrov i ostatním Jezdcům.

Dvojčata postavila strážní věž, která však zmizela. Snažila se ji proto znovu postavit, ale neskončilo to úspěšně. S bratrem byla pak Rafana pověřena cvičením Garvanů, kteří žijí na ostrově plném kamení. Na krátkou dobu byla Rafana omylem provdána Ťafanem za Rybinohu, dokud se nezjistilo, že její bratr nikdy nedokončil kurz, který by mu umožnil oddávat. Rafana se snaží vypadat upraveně, a když její bratr utrousí nějakou poznámku o jejím vzhledu, tak to považuje za urážku.

Rafana je velmi soucitná a nesobecká, má i mateřské pudy, ale je též tvrdohlavá. Má trochu strach z divokých draků, takže často panikaří, když na nějakého narazí. Ráda soupeří se svým bratrem. Někdy také tahá sebe a svého bratra z nebezpečných situací. Nesnáší, že se musí o všechno dělit se svým bratrem, ale kvůli Hrkovi a Brkovi to dokáže přehlédnout. Je také schopná zlodějka a kapsářka.

Ťafan a Rafana mají detektivní kancelář Thorston a Thorstonová. Oba často vystupují, jako by hráli divadlo, protože používají téměř Shakespeatovská slova a fráze, což ukazuje, že by mohla být dvojčata ve skutečnosti velmi chytrá.

Rafana se objevila v…

Foto: DreamWorks
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!