Rybinoha

Rybinoha

Christopher Mintz-Plasse Sezóny 9 2010 - 2019


Místní blázen do draků, který je poněkud plachý, ale milý a chytrý. Je něco jako chodící dračí encyklopedie.

Rybinoha Ingerman patří ke Škyťákovým nejbližším přátelům. Je citlivý, láskyplný a neuvěřitelně znalý v oblasti draků, proto často poskytuje ostatním cenné informace, které jim mnohdy i zachrání život. Je pravděpodobně jeden z nejsilnějších a nejchytřejších Vikingů, ale je také nejzbabělejší. Svému strachu se však postaví, když ho přátelé potřebují, ale častěji to dělá kvůli Flákotě. Navzdory svým nedostatkům je oddaným členem Dračích jezdců.

Jeho věrnou společnicí je Flákota. Mají spolu velmi dobrý vztah, a když jsou ti dva od sebe, tak jsou oba smutní. Rybinoha se o svého draka stará trochu jinak než ostatní Jezdci. Často Flákotu chválí a ta se ho zase snaží vždy nějak utěšit, když je rozrušený. Rybinoha se považuje za jakéhosi jejího „otce“.

Když se musel Rybinoha postavit Snoplivcovi, ukázal i obrovskou odvahu, což jsme mohli také vidět, když se postavil do cesty čtyřem naštvaným Žíravcům. Postupem času si začal Rybinoha více věřit, jak zjišťoval, že je pro Dračí jezdce důležitý. Mnohokrát prokázal, že je inteligentní a racionálně smýšlející.

Jednou se Rybinoha vydal s Flákotou pořádně nadlábnout, protože se cítil jako nejméně užitečný Dračí jezdec, jelikož má nejpomalejšího draka. Když tak oba jedli vše, na co narazili, tak se jim pak udělalo špatně a Rybinoha zavedl Flákotu za Tlamounem do jeho dílny, kde začala Flákota chrlit podivnou lávu. Ukázalo se, že z této lávy vznikla kovová slitina, která je lehčí a pevnější než železo. Bohužel si Rybinoha nepamatoval, z jakých kamenů slitina vzniká, to se dozvěděl až od Dračích lovců, kteří ho později i s Flákotou zajali. Dračí jezdci si pak zhotovili z Garvaní oceli brnění pro své draky.

Rybinoha také přišel s nápadem, jak zachránit potápějící se Dračí ostrov, který provrtala Vřeštící smrt. Spolu se svým drakem a ostatními Garvany zacelil pomocí lávy díry a zabránil tak potopení celého ostrova.

Časem začal být Rybinoha na něco alergický a věřil, že je alergický na Flákotu, proto ho Gothi zhypnotizovala, aby věřil, že na ni není alergický, ale během transu na něj promluvil i Snoplivec, který ho přesvědčil, že je Rybinoha nebojácný a neporazitelný Viking. Když se Rybinoha probudil z transu, začal si říkat „Thor Kostilam“ a opovrhoval Flákotou. Z transu se vymámil, až když viděl svého milovaného draka v nebezpečí a stal se z něj opět Rybinoha.

Rybinoha byl také krátký čas v manželském svazku s Rafanou, když je Ťafan neúmyslně oddal. Nakonec se však zjistilo, že nebyli manželé, protože Ťafan nikdy nedokončil kurz, který mu opravňoval oddávat.

Po nějaké době si začal Rybinoha tajně dopisovat skrze Teroráčky s Heather. Zhotovil si také kartičky s draky. Rybinoha také našel na ostrově Dračích jezdců starý meč, díky němuž našel i Noční teroráčky.

Rybinoha se objevil v…

Foto: DreamWorks
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!