Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

Jonny Lee Miller Sezóny 4 2012 -


Sherlock Holmes je geniální detektiv, který má spoutu neobvyklých zájmů. Pracuje jako konzultant pro NYPD, v čemž mu pomáhá Dr. Joan Watsonová.

Rok narození: 1976

Rodiče: M. Holmes

Sourozenci: Mycroft Holmes

Partnerky: Irene Adlerová (bývalá přítelkyně)

Národnost: Britská

Zaměstnání: Konzultant pro policii New York

Bydliště: Brownstone, Brooklyne, New York City, U.S.A.

Minulost

V osmi letech byl otcem poslán na internátní školu, kde ho často fyzicky šikanovali kvůli tomu, že byl výjimečně inteligentní a proto odlišný.

Býval konzultant Scotland Yardu, kde pracoval na vyšetřování sebevražd. Když se mu povede v Londýně překazit Moriartyho útoků, svede ho a přiměje, aby se do ní zamiloval pod falešnou identitou jako Irene Adlerová. Sedm měsíců spolu chodili, pak nafingovala svou smrt a nechala Holmese věřit, že ji zavraždil někdo jménem M.

Před vraždou Irene Adlerové byly drogy pro Holmese spíše odpočinková a občasná záležitost, využíval je jen tehdy, když potřeboval tzv. nakoupnout. Po její smrti se mu ale vymkly kontrole a Scotland Yard ho nakonec požádal, aby odstoupil. Proto se přestěhoval do New Yorku, ale jeho závislost přetrvávala.

Po několika měsících se o jeho závislosti dozvěděl jeho otec a donutil ho jít na odvykací proceduru v Hemdale, kde strávil 6 měsíců a všechny skupinové terapie proseděl v naprosté tichosti.

Po návratu z rehabilitačního centra začal pracovat jako konzultant pro newyorskou policii. Jeho otec zároveň kontaktuje doktorku Joan Watsonovou a najme ji, aby byla jeho tzv. „střízlivý společník“. Holmes ji ze začátku odmítá, ale nakonec spolu zůstanou a začnou spolu pracovat na řešení zapeklitých kriminálních případů.

Zajímavosti