První díl speciálu Euphorie sice nezaujal, ale druhý díl je mistrovské dílo

První díl speciálu Euphorie sice nezaujal, ale druhý díl je mistrovské dílo

24.1.2021 22:37


Je to jen pár hodin, co byl odvysílán druhý vánoční speciál seriálu Euphoria. Zatímco první díl většinu diváků moc neuchvátil, v horším případě spíše zklamal, druhý díl přináší nejen rozpletení či dovysvětlení pár zápletek, ale hlavně famózní herecký výkon Hunter Schafer.


První díl očekávaného vánočního speciálu vyvolal v divácích smíšené pocity, převažovalo však spíše zklamání. Epizoda s hvězdami seriálu Zendayou (Rue) a Colmanem Domingem (Ali) byla totiž – jak to jen říct – o všem a o ničem. Po celou dobu epizody vedou Rue a Ali rozhovor o životě v poloprázdné restauraci. Epizoda nenabízí relativně nic z toho, na co jsou diváci seriálu zvyklí, a tím není míněna nadmíra třpytek, skvělý soundtrack a nečekané zvraty.

Proto je možná druhý díl vánočního speciálu tak strhující. Je přímo nabitý dějem, což ještě podporuje excelentní herecký výkon Hunter Schafer hrající Jules.

Podobně jako u prvního dílu začíná epizoda dialogem, Jules se nachází na terapii. Přesto se ale epizody nemohou snad více lišit. Nejedná se totiž jen o „nehybnou scénu“, naopak je tato epizoda plná flashbacků a scén, které přináší řadu nového a hlavně vysvětlí předchozí události. Jules diváky šokuje několika rozhodnutími a zjištěními. Náhle dostávají některé scény z předchozích epizod úplně jiný rozměr.

V první sezóně seriálu byla Jules uvězněná v nebezpečných a zdánlivě bezvýchodných situacích, tudíž útěk z města pro ni byl jediným řešením, jak se znovu najít. I když se, podobně jako Rue, teprve léčí, tak její charakter již teď dosahuje jiných dimenzí.

Podělte se o ně s námi v komentářích o váš názor na epizodu,který díl se vám líbil nejvíce? A co říkáte na herecký výkon Jules?

Foto: HBO


Jít na Euphoria | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!