Mimořádný úspěch pro Euforii, Zendaya je nejmladší vítězkou Emmy

Mimořádný úspěch pro Euforii, Zendaya je nejmladší vítězkou Emmy

21.9.2020 12:52


Už druhý rok v řadě získala cenu za hlavní herečku v drama seriálu nová tvář. Letos je jí nejmladší nominovaná herečka vůbec – Zendaya.


Zendaya získala cenu Emmy 2020 za nejlepší herečku v dramatickém seriálu za roli mladičké závislačky Rue v seriálu Euphoria z dílny HBO. Ve své kategorii mimo jiné překonala Jennifer Aniston (The Morning Show), Olivia Colman (The Crown), Jodie Comer (Killing Eve), Laura Linney (Ozark), a Sandra Oh (Killing Eve).

Nominace Emmy 2020 přinesla mnoho překvapení, mezi nimi překvapila i nominace teprve 24leté Zendayi. Hereččin výkon v seriálu byl však natolik výjimečný, že to Zendaye vyneslo vítězství, a tím se z ní stala nejmladší vítězka této kategorie Emmy vůbec. A to není jediné prvenství, je také teprve druhá černošská herečka, která zvítězila v této kategorii (první byla v roce 2015 herečka Viola Davis v seriálu How to Get Away with Murder).

Zendaya poděkovala své rodině, týmu a autorovi seriálu, Samovi Levinsonovi. „Jsem tak vděčná za Rue. Jsem tak vděčná, že jsi mi věřil se svým příběhem,“ vzkázala Levinsonovi.

„Vím, že je to zvláštní doba na oslavy,“ dodala. „Ale chci jen říct, že je tu naděje, naděje pro mladé lidi. Vím, že náš TV seriál tak ne vždy působí, ale je tu naděje. A chci vám říct, mým vrstevníkům, kteří dřou na ulici, že vás vidím, obdivuji vás a děkuji vám.“

Zendaya však nebyla jedinou vítězkou Emmy za seriál Euphoria. Kromě ní vyhrál seriál cenu za „Outstanding Contemporary Makeup“ a „Outstanding Original Music and Lyrics“ díky písni “All of Us”. Euphoria tedy slaví nevídaný úspěch.

Záznam z cen Emmy si můžete prohlédnout zde na oficiálním kanálu Television Academy:
Thumbnail Play icon

Souhlasíte s vítězstvím mladičké Zendayi? A už jste dostatečně přesvědčení, že to stojí za to se na seriál Euphoria podívat?

Foto: Television Academy


Jít na Euphoria | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!