Edňáci hodnotí první řadu seriálu Ash vs Evil Dead

Edňáci hodnotí první řadu seriálu Ash vs Evil Dead

18.1.2016 21:00


Jelikož je první řada komediálně-hororového seriálu Ash vs Evil Dead už nějaký ten pátek za námi, rozhodli jsme se požádat několik členů redakce Edny, aby se s námi podělili o své (nespoilerové) zážitky z ní. Co si tedy o tomto novém seriálu naši redaktoři myslí? A co na něj říkáte vy?


Co na první řadu seriálu Ash vs Evil Dead říkají naši redaktoři, překladatelé a webmasteři? To si můžete přečíst v pěti unikátních pohledech níže. Konkrétní recenze jednotlivých epizod první řady pak naleznete v této rubrice.

@Alert

Návrat Sama Raimiho a Bruce Campbella do světa Evil Dead je pekelně zábavná jízda s nádechem nostalgie, která mi během své první sezóny dala přesně to, co jsem od ní očekával, a jsem rozhodně zvědav, kam zamíří sezónou druhou. Pokud máte rádi démony, potoky krve a ještě se u toho chcete pobavit, seriálový Ash vás určitě uspokojí, obzvlášť jestli jste fanoušky původní filmové trilogie.


@Enriel

Původní díly Evil Dead jsou moje srdcovka, ale po nepříliš povedeném remaku jsem ohlášení seriálu nejprve moc nevnímal. Můj zájem si tak získal až po spatření dvou jmen – Bruce Campbell a Sam Raimi. Spojení původní dvojice slibovalo starou dobrou zábavu a krvavou podívanou. Nic víc jsem od Ash vs Evil Dead nečekal, ale dostal jsem toho ještě víc. Humor? Je tam. Krev? Teče po litrech. Hrdina? Ash zestárl jen na pohled. Záporáci? Zlo a smrťáci jsou parádní. Necronomicon a chata? Bez nich by to nebylo ono. Přidejte pár nových zajímavých postav v čele s Lucy Lawless, promíchejte a vyjde vám zábavná a šílená jízda, která vzdává hold starým dobrým časům.

@Chir

Pokud máte rádi béčkové hororové filmy z osmdesátých let, ve kterých stříkají hektolitry umělé krve všemi směry, Ash vs Evil Dead je pro vás tím správným seriálem. Díky svižnému tempu třicetiminutových epizod si vychutnáte perfektní hororovo-komediální jízdu, v níž si Bruce Campbell návrat ke své nejznámější postavě patřičně užívá a sype jednu hlášku za druhou. Příjemným překvapením jsou i Pablo a Kelly, kteří mi nakonec přirostli k srdci stejně jako Ash. Seriálový formát Smrtelnému zlu sednul opravdu skvěle, protože vám nedá možnost se ani na chvíli nudit! A to nemusíte být ani skalní fanoušek Evil Dead

@TheDarkKnight

Ať už jste staří hororoví fajnšmekři, nebo s tímhle žánrem teprve začínáte, Ash vs. Evil Dead je ideální volbou. Sam Raimi v tomto seriálu totiž kombinuje to nejlepší ze starých béčkových VHSek a přimíchává k nim Ashův nezaměnitelný humor společně s prvky z mistra temných umění Johna Constantina a mistrů hororu H. P. Lovecrafta nebo R. W. Chamberse. Výsledkem tohoto vysněného mixu pak není nic jiného než nářezová podívaná.

@Thomas

Já mám radost. Filmové pokračování by kultovce Evil Dead dneska už nikdo neodmával. Ještě že ale máme ty seriály, které nám tak mohou opět přivést zpátky Bruce Campbella a jeho motorovku. Tohle není nějaký odvar, jede se jako za starých časů, Ash buď hláškuje, nebo někoho porcuje, Smrtelné zlo se pořád plazí po zemi a všechno je to prodchnuté tím neopakovatelným mixem hororu a komedie. Ze začátku možná více humoru, ale jakmile dojde na opuštěnou chatku, jde do tuhého, odkazy na původní filmy sílí a napětí jde krájet. A Ash jde řezat. Jednoznačná povinnost pro všechny fandy Evil Dead.

A co na první řadu seriálu Ash vs Evil Dead říkáte vy? Napište nám svůj názor do komentářů pod článkem a zároveň (pokud jste tak už neudělali) nezapomeňte samotný seriál i ohodnotit.


Jít na Ash vs Evil Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!