Ashley J. Williams

Ashley J. Williams

Bruce Campbell Sezóny 1 2015 -


Ash se vrací jako příšerobijec a tlučhuba, který musí zároveň bojovat i s vlastním věkovým omezením. Před více než třiceti lety se střetl s bytostmi nepopsatelného zla a přežil. Od té doby se jim úspěšně vyhýbá… dokud neudělá velmi idiotskou chybu.

Ještě jako vysokoškolák přivydělávající si v obchodním řetězci S-Mart se Ash se skupinou přátel vydal strávit víkend do odlehlé lesní chaty v michiganských horách. Zde mladíci objeví bizarní prastarou knihu a magnetofon, po jehož přehrání zjistí, že před nimi chatu obýval jakýsi Raymond Knowby, který v chatě tento Necro­nomicon – Knihu mrtvých studoval. Magnetofon zároveň obsahuje i záznam profesorova čtení jistých zaklínadel, po jejichž vyřčení se v lese probudí prastaré Zlo, které začne ovládat a zabíjet jednotlivé mladíky v chatě.

Z původní pětice nakonec přežije pouze Ash, Zlo však ovládne jeho ruku a on je nucen si ji uřezat motorovou pilou. Bez možnosti úniku Ash nadále setrvává v chatě a je sužován fyzickým i psychickým trýzněním, kterým ho Zlo podrobuje. Do chaty ale brzy dorazí nová skupina pod vedením Annie Knowby, profesorovy dcery.

Situace se opakuje a i noví návštěvníci jsou postupně posednuti a zabíjeni lesními démony. Nakonec přežijí pouze Ash s Annie, kteří se s pomocí zaklínadel ze stránek Knihy mrtvých pokusí Zlo navždy zničit. Přitom ale otevřou časový portál, který Ashe vtáhne do Anglie 14. století, která je v tu dobu rovněž sužována Zlem. Na hradě krále Artuše Ash uzavře dohodu se zdejším mudrcem: pokud mu Ash přinese Necronomicon, mudrc ho s pomocí jeho zaklínadel vrátí zpět do své doby.

Při získávání knihy však Ash zkomolí potřebné zaklínadlo a probudí tím armádu mrtvých, před kterou nyní musí Artušovu pevnost ubránit. Po vyhrané bitvě je Ash opět navrácen do své doby, kde se snaží žít v klidu a míru. O třicet let později stále pracuje ve velkoobchodě a bydlí v přívěsu, přičemž celé ty roky spí s jedním okem otevřeným v očekávání, kdy si ho Zlo opět najde. A právě ten čas nyní konečně nadešel.

FOTO: Starz