S velkým produkčních studiem přichází i velké tvůrčí neshody. Právě tak, v parafrázi na budoucí Raimiho vysokorozpočtovou filmovou trilogii, by se dal popsat průběh vzniku Armády temnot, který vyústil až ve dvě rozdílná zakončení Ashovy nešťastné poutě do středověku. Který je ale který?
Postapokalyptický konec
V původním konci, který dodnes preferují Sam Raimi i Bruce Campbell, se Ash z dob středověku snaží pomocí kouzelného lektvaru prospat až do své přítomnosti, ve výsledku to ale trochu přežene. Přestože tento konec není „kánonickým“ zakončením snímku, byl s ním film zveřejněn například pro britský VHS a DVD trh a objevil se i na speciální DVD edici režisérského sestřihu. Právě tato verze filmu se navíc později skrze kanál MGM dostala i do evropských televizí, což je taky důvod, proč i spousta českých diváků zná Armádu temnot právě s tímto zakončením.
Konec v S-Martu
Studiu Universal Pictures, které snímek distribuovalo ve Spojených státech, se tento konec ale bohužel nelíbil. Producenti ho považovali za depresivní a podle všeho neměl úspěch ani na testovacích projekcích. Pro filmu do kin proto musel Raimi natočit nový konec, ve kterém se Ash vrací do své doby a stává se skutečným hrdinou. Tento konec je, co se týče svého heroismu a optimismu, jakoby záměrně přehnaný, snad aby Raimi poukázal na absurditu postoje studia. Výsledek proto tedy rozhodně není nudný a právě na toto zakončení zároveň (do jisté míry) navazuje i seriál Ash vs Evil Dead.
V ukázce ze třetí epizody Ash pořádá epickou pařbu
Osud je zlý pán a vzal mi všechny milované, stěžuje si Ash v ukázce z epizody DUI
Tříminutová miniepizoda nabízí skvělou hororovou atmosféru
V epizodě Confinement se nedá nikomu věřit
Hlavní je chránit Brandy, říká Ash v ukázce z druhé epizody
Miniepizoda: Opilý občan města Elk Groove se stává další obětí Zla