FBI: International

FBI: International


FBI: International je americký krimi seriál, který se vysílá na stanici CBS. Je druhým spin-offem seriálu FBI a tedy třetím seriálem tohoto univerza. Příběh se točí okolo agentů FBI, kteří vyšetřují zločiny a terorismus v zahraničí. Seriál měl premiéru 21. září 2021.

Seriál se věnuje členům Mezinárodního týmu FBI (v angličtině Fly Team), elitním operativcům se základnou v Budapešti, kteří lokalizují a neutralizují hrozby proti americkým zájmům ve světě. Tým vede Scott Forrester, drsný a prošedivělý agent FBI. Jeho zástupkyní je agentka Jamie Kellettová. Tým doplňuje Andre Raines, mladý, ale vysoce inteligentní agent se specializací v účetnictví; a agentka Cameron Voová specializující se na výslech, která je nejnovějším členem týmu, poté co byla terénním agentem na pobočce FBI v Seattlu. Týmu asistuje Katrin Jaegerová, moudrá agentka Europolu pocházející z Německa, která pomáhá týmu překonat politické a jazykové bariéry.

Kromě toho, že musí čelit široké škále kriminálních a teroristických hrozeb, musí tým čelit také praktickým a právním výzvám při působení v cizích jurisdikcích, od nesnadných partnerství se zahraničními orgány činnými v trestním řízení až po omezení používání střelných zbraní. Cílem tvůrců je tak seriálu zajistit mezinárodní chuť, která by ho odlišila od většiny policejních seriálů odehrávajících se výhradně ve Spojených státech.

(Banner třetí řady seriálu, Foto: CBS)

V hlavních rolích hrají:

Trailer k seriálu:

Thumbnail Play icon