To nejlepší a nejhorší na čtvrté řadě seriálu Fear the Walking Dead

To nejlepší a nejhorší na čtvrté řadě seriálu Fear the Walking Dead

10.10.2018 17:00


Další série Fear the Walking Dead je za námi. I tato řada měla své plusy a mínusy. Které věci byly na ní nejlepší a které naopak nejhorší?


1. Nejlepší epizoda: Good Out Here

Čtvrtá řada odstartovala skvěle, měla hned několik povedených momentů. Mezi ně se rozhodně řadí třetí díl, na jehož konci jsme se museli rozloučit s Nickem, kterého zabila Charlie. Minulost a přítomnost na sebe dobře odkazovala, zafungovala i netradiční chemie mezi Morganem a Nickem (této chemie jsme se kvůli výše zmíněné smrti v dalších dílech už bohužel nedočkali) a epizoda měla svižné tempo bez jakýchkoliv zbytečných chvil.

Další kandidáti: Buried, Blackjack, What's Your Sto­ry?


2. Nejhorší epizoda: Close Your Eyes 

Díly o jedné jediné postavě sice rozšiřují děj, nicméně jsou většinou velmi nudné až nezáživné. Navíc v takových dílech nebývá moc dialogů. Právě desátá epizoda se zaměřila na Aliciu, která se stále vypořádávala se smrtí své matky a svého bratra. Navíc musela trávit čas s tou, která jí vzala jejího bratra. Nijak překvapivá a navíc nezáživná epizoda.

Další kandidáti: Laura, Weak, People Like Us

3. Nejlepší vývoj postavy: Morgan Jones

Nikdo nečekal, že nováček Morgan tak moc zapadne do jiného seriálu. Kupodivu se z něj stala skvělá vůdčí postava, která mnohdy sbírala veškerou pozornost. Morgan byl skvělou volbou pro crossover. Navíc si ve čtvrté řadě prošel největší změnou, kterou ocenili snad všichni.

Další kandidáti: John Dorie, Althea, Victor Strand

4. Nejhorší vývoj postavy: Luciana Galvez

Pokud někdo letos působil do počtu, tak to rozhodně Luciana. Ta se sice v předchozích dvou řadách tolik neobjevovala, ale měli jsme ji rádi. Paradoxně byla čtvrtá série tou řadou, ve které se objevila v nejvíce dílech, avšak to jí vůbec neprospělo. Do počtu působila především ve druhé polovině série, kdy ji naprosto zastínili nováčci.

Další kandidáti: Alicia Clark, Madison ClarkJune

5. Nejlepší nová postava: John Dorie

Čtvrtá série výrazně obměnila obsazení seriálu. V nových dílech se představily hned tři nové silné postavy – John, Al a Morgan. Nejzajímavější z nich je určitě dobrák John, který to umí se zbraněmi, má vytříbenou mluvu a tak nějak mu každý začal ihned fandit. V této kategorii jsme měli ihned jasno.

Další kandidáti: Morgan Jones, Althea, Melvin

6. Největší zvrat: Smrt Madison

Pravý zlom celého seriálu představovala smrt hlavní postavy Madison, která byla skutečně šokující. Tvůrci v tomto případě udělali něco, co od nich nikdo nečekal. Podobně to sice bylo s Nickem, ale ten nebyl ústřední postavou seriálu, a proto jsme museli zvolit smrt Madison, která celý seriál táhla už od jeho první řady.

Další kandidáti: Nickova smrt, přepadení náklaďáku Marthou, brzká porážka Supů

7. Nejvíce promarněná příležitost: Výbuch přehrady 

Co však tvůrci nezvládli, bylo navázání na třetí řadu. Crossover se jim určitě povedl, nicméně navázání na hlavní děj seriálu nikoliv. Pořád jsme tak nějak doufali, že se dozvíme více o tom, co se stalo na přehradě, nicméně jsme se nedozvěděli nic, tedy kromě toho, že minimálně většina tento výbuch přežila. Pokud se k této události ještě nevrátíme, tak to bude velká chyba.

Další kandidáti: návrat Daniela, Supi, hurikán

8. To nejlepší na čtvrté řadě: Nové tváře

Seriálu určitě pomohla změna obsazení. Současné postavy sice byly dobré, ale sami jsme si na začátku čtvrté řady mohli všimnout, že nové jsou ještě lepší. Následné spojení nových a starých postav bylo provedeno skvěle. Sice to působí tak, že noví tvůrci chtěli mít v seriálu vlastní hrdiny, nicméně v tomto případě udělali správnou věc.

Další kandidáti: výprava děje ve dvou časových linkách, crossover, shledávání se po hurikánu

9. To nejhorší na čtvrté řadě: Nijak výjimečný děj 

Tvůrcům se bohužel nepovedlo přinést do seriálu to nejzásadnější, tedy nějaký kvalitní příběh. Jednotlivé linky měly dobře nakročeno, nicméně z toho nakonec nic nebylo. To je zatím největší a nejzásadnější slabinou seriálu Fear the Walking Dead. Série nepůsobí celistvě, ale epizodně. Kdy jsme se naposledy v tomto seriálu dočkali jednoho děje, který se řešil minimálně po celou jednu sérii?

Další kandidáti: Martha, poměrně vynucená smrt Madison, špatná návaznost na předchozí sérii

Foto: AMC


Jít na Fear the Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!