Ebrose

Ebrose

Jim Broadbent Sezóny 1 2017 - 2017


Charismatický arcimistr Citadely.

Ebrose byl už od mala přesvědčený o tom, že se z něj stane mistr. To se mu skutečně vyplnilo, i když není jasné, kdy nastoupil do učení v Citadele. Po nějaké době se z něj stal arcimistr a jeden z hlavních mistrů místního rady.

I když to tak nemusí na první pohled vypadat, tak Ebrose je poměrně vstřícný člověk, který všem rád pomůže. Rád tráví čas se svými studenty, kterým předává své znalosti a zkušenosti a nebojí se být upřímný. Zároveň je rád, když mu některý z jeho studentů pomáhá. Je sečtělý a prakticky v každé věci se vyzná.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava v třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Samwell Tarly přichází do Citadely a seznamuje se s každodenní rutinou místních studentů. Hodně času tráví s Ebrosem, se kterým vede nejrůznější debaty. Ebrose ho často poučuje a snaží se mu pomoci. Když se ho ale Sam zeptá na bílé chodce, tak nic podobného s ním nechce řešit, protože na ně nevěří.

Po nějaké době se Sam dozví o tom, že se v Citadele nachází Jorah, který je nakažen šedým lupem. Když o tom řekne arcimistrovi, tak mu Ebrose zakáže ho léčit. Sam ho však neposlechne a netradiční metodou, kterou nalezl v knize, Joraha vyléčí. Ebrose je překvapen, že jeho metoda zafungovala, ale i tak se mu nelíbí, že Sam neposlechl jeho přání. Jorah je tak vyléčen a Sam musí pokračovat ve svém studiu.

Během jednoho zasedání rady mistrů se v místnosti objeví i Sam, který všem řekne, že hrozba bílých chodců musí být eliminována. Žádný mistr včetně Ebroseho ho však neposlechne. Sam se proto rozhodne Citadelu opustit.

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO