Ellaria Písek

Ellaria Písek

Indira Varma Sezóny 4 2014 - 2017


Oberynova milenka, matka jeho pěti dcer.

Ellaria Písek pochází z rodu Uller, ale nepovažuje se za jejich člena, protože je levobočkem. Jak se na severu levobočci označují pojmem Sníh, tak v Dorne se označují jako Písek.

Ellaria je dlouhodobou milenkou prince Oberyna Martella z Dorne, se kterým má pět dětí. Nikdy se nevzali a provozují spolu velmi specifický sexuální život. Ellaria Oberynovi všechno toleruje, je mu věrná a velmi ho miluje.

Ellaria Písek je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Ellaria cestuje společně s Oberynem Martellem do Králova přístaviště a ihned si to společně namíří do místního nevěstince. Královo přístaviště navštívili proto, aby se zúčastnili slavnostní svatby krále Joffreyho BaratheonaMargaery Tyrell.

Na svatbě je Ellaria svědkem hrůzostrašné vraždy krále. Poté se opět odebere s Oberynem do nevěstince, kde si společně užívají. Oberyn je v následujících dnech velmi zaneprázdněn – stává se členem soudu Tyriona Lannistera a po prohlášení, že se bude konat boží soud, se Oberyn Tyriona rozhodne zastupovat. V boji s Gregorem Cleganem je Oberyn zabit a Ellaria je z toho na dně.

pátá série (Hostina pro vrány)

Ellaria se vydává do Vodních zahrad za Doranem Martellem, kterého se snaží přemluvit, aby pomstil svého zesnulého bratra Oberyna. Doran se však nechce míchat do západozemské politiky, a proto jejímu požadavku nevyhoví.

Ellaria se i tak nevzdává a svolává Oberynovy dcery. Podaří se jí přemluvit Tyene, Nymeriu a Obaru, aby se s ní vydaly vykonat pomstu. Nakonec se dohodnou, že ideálním terčem bude princezna Myrcella Baratheon, která se nachází ve Vodních zahradách, protože je tu se svým snoubencem Trystanem Martellem.

Zrovna, když jdou vykonat pomstu, se ve Vodních zahradách objeví Jaime Lannister a Bronn, kteří přišli Myrcellu zachránit. Strhne se bitka, kterou ukončí až kapitán stráží Areo Hotah. Ten pošle jak Ellariu a Písečné hady, tak i Jaimeho a Bronna do vězení.

Jaime a Doran se nakonec domluví na kompromisu, proto může Myrcella odplout do Králova přístaviště. Když se Martellové loučí s Bronnem, Jaimem a jeho dcerou, tak Ellaria políbí Myrcellu. Nejednalo se však o ledajaký polibek, Ellaria si totiž potřela rty jedem, kterému Myrcella na plující lodi podlehla.

šestá série (Tanec s draky)

Ellaria je na procházce s Doranem, když v tom Doranovi přijde dopis ohledně toho, že Myrcella byla otrávena. Ve chvíli, kdy si Doran čte zprávu, je probodnut Ellarií. Ellaria mu nikdy neopustila to, že nebojoval za svého zesnulého bratra Oberyna, a proto se ho rozhodla zbavit. Tím nastolila v Dorne svou „vládu“.

Olenna Tyrell připluje do Dorne, kde si Ellarii stěžuje o tom, co se stalo v Králově přístavišti. Dojela do Dorne kvůli tomu, aby vyhledala spojenectví proti rodu Lannisterů, který oběma těmto rodům způsobil nemalé ztráty. Když ji Ellaria vyslechne, tak ke stolu přizve Varyse, který Olenně řekne, že mohou uzavřít spojenectví s Daenerys Targaryen a společně s ní vyrazit proti Královu přístavišti. Tak se i stane, protože vidíme, že se rody Martellů a Tyrellů na její stranu přidaly.

sedmá série (Vichry zimy)

Ellaria přijíždí se svou novou královnou na Dračí kámen, kde se všichni domlouvají na tom, jak dobudou Západozemí. Ellaria a Yara navrhují, ať napadnou Královo přístaviště, čímž hadovi useknou hlavu. Daenerys však chce dobýt Západozemí podle Tyrionova plánu, a proto jim řekne, že poplují do Dorne.

Na cestě do Dorne začne Ellaria zpochybňovat Theona. Naopak ji zaujme samotná Yara, se kterou si něco začne. Náhle je však přepadne Euron Greyjoy a jeho flotila. Železní zabijí Obaru a Nymerii a zajmou Ellarii, Tyene a Yaru.

Euron doveze své zajatkyně do Králova přístaviště, kde Ellarii a Tyene věnuje královně Cersei. Ta je zavře do vězení, otráví Tyene a donutí Ellarii dívat na to, jak její dcera umírá. Ellaria je tak stále ve vězení a sdílí celu se svou mrtvou dcerou.

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO
loading…