Harry Strickland

Harry Strickland

Marc Rissmann Sezóny 1 2019 - 2019


Kapitán Zlaté společnosti.

Harry Strickland je původem z Východních zemí a aktuální hlavou svého rodu. Podle všeho by se mělo jednat o velmi schopného bojovníka, který se v určitou chvíli přidal ke Zlaté společnosti. Po nějakém čase se tu vypracoval až na pozici kapitána.

Zlatá společnost je jakousi žoldnéřskou organizací působící ve Východních zemích. Jsou známi jak po celém Essosu, tak i v Západozemí. Jedná se o poměrně solidní žoldáky, které tvoří početné vojsko. Právě proto budí strach u svých nepřátel.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava v třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Euron Greyjoy se plavil do Východních zemí, kde si promluvil s Harrym Stricklandem, kapitánem Zlaté společnosti. Euron dostal za úkol najmout žoldáky Zlaté společnosti, přičemž Harry mu na jeho nabídku kývl a následně s ním odplul do Západozemí.

V Západozemí se Harry setkává s královnou Cersei Lannister, která ho sice přivítá, ale posteskne si nad tím, že nepřivezl žádné slony. Harry jí vysvětlí, že přeprava slonů po moři by byla složitá, a proto dovezl „pouze“ své muže a koně.

Harry a jeho žoldáci jsou následně využiti během bitvy o Královo přístaviště, nicméně se žoldáci Zlaté společnosti moc nepředvedou. Všechny je sežehne drak Drogon, avšak Harry jeho útok přežije. Následně je ale zabit Šedým červem.

Foto: HBO