Karl Tanner

Karl Tanner

Burn Gorman Sezóny 2 2013 - 2014


Vzpurný člen Noční hlídky.

Karl Tanner je bratrem Noční hlídky. Pochází z nejchudší a nejnebezpečnější části Králova přístaviště, z Jalovcové uličky z Blešího zadku. V této uličce ze sebe udělal místní legendu a podle jeho slov by v té době dokázal zabít jakéhokoliv rytíře.

Karl je krutý vrah, vymahač a kriminálník. Za své činy byl poslán na Noční hlídku, kde se stal průzkumníkem. V boji upřednostňuje rychlý styl boje, kde si raději k souboji vezme dýku než dlouhý meč. Tento styl boje vyplývá z jeho původu, když se pomocí malých a velmi dobře ukrytých zbraní vypořádal s Městskou hlídkou na ulici.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

S Karlem se poprvé setkáváme až ve třetí sérii, kdy jde společně se svým velitelem Jeorem Mormontem a ostatními bratry Noční hlídky za Zeď do Krasterova sídla. Po celou cestu je Karl nevýrazný a vidíme jej až u Krastera. Zde projeví společně s Rastem zájem o jeho ženy a nelíbí se mu, že Kraster více krmí prasata než je.

Po pohřbení jednoho člena Noční hlídky se bratři začnou proti Krasterovi bouřit. Nejvíce se projevuje Karl, který Krastera osloví bastardem. Když se jej Kraster rozhodne zabít, tak mu Karl probodne lebku a Rast zabije velitele Jeora. Karl se společně s ostatními členy, kteří se nechtějí vrátit na Černý hrad, usadí na Krasterově baště.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Karl se stává samozvaným pánem Krasterovy bašty a užívá si spolu se svými členy žen, jídla a pití. Po čase se u tábora ukáže Brandon Stark, Hodor, Jojen Reed a Meera Reed, a tak je Karl zajme.

Během rozhovoru Jojen řekne Karlovi, že dneska zemře a v tom do Krasterovy bašty vpadnou členové Noční hlídky vedení Jonem Sněhem. Po menší bitvě se spolu tváří v tvář utkají Jon a Karl. Souboj se pro Jona nevyvíjí dobře, ale po pomoci jedné z dcer Krastera Jon probodne Karlovi lebku.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO