Gilmore Girls

Gilmore Girls


Kdo jednou navštíví městečko Stars Hollow, bude ho nejspíš navždy milovat. Právě tam se odehrává děj seriálu, který se většinu času snaží své diváky rozesmát, ale stejně tak dobře umí rozplakat nejeden pár očí. Gilmorova děvčata se stala televizním kultem, a to jak v době své televizní premiéry v letech 2000–2007 (na stanicích The WB, později CW), tak i o několik let později, kdy práva na seriál koupila streamovací služba Netflix a hlavně v Americe začala vyrůstat nová, mladší generace diváků, kteří si seriál zamilovali.

Hlavní příběh se točí kolem tří žen – babičky, matky a dcery – a jejich mužů, se kterými mají velmi těžké pořízení. Hlavními hvězdami seriálu jsou babička Kelly Bishop, matka Lauren Graham a dcera Alexis Bledel, které si získaly srdce milionů fanoušků. Seriál je divákům blízký nejen vtipem a svou inteligencí, ale také tím, že s životem všech obyvatel i neobyvatel Stars Hollow je lehké se ztotožnit. A právě vyprávění o „běžném životě“ dokázali tvůrci seriálu a manželé Amy Sherman-Palladino a Daniel Palladino převést do televize tak věrně, že se „Gilmorky“ staly legendou.

Dva manželé seriál vedli šest sérií, po neshodách se studiem nakonec sedmou řadu dokončil jiný tým. Fanoušci po otevřeném konci prahli po nějakém důstojném zakončení příběhu, řadu let se mluvilo o závěrečném filmu, tvůrci a herci se nakonec včetně vlastníka práv Warner Bros. dohodli s Netflixem a v roce 2016 natočili čtyři nové, devadesátiminutové epizody, které vyšly 25. listopadu 2016 s podtitulem A Year in the Life. V pokračování seriálu se objevili téměř všichni herci kromě dědečka Edwarda Herrmanna, který na konci roku 2014 zemřel.

Za sedm sérií byla Gilmorova děvčata nominována na 82 cen, vítězně jich proměnila 22. Více o seriálu se můžete dozvědět například v rekapitulaci všech sedmi sérií (trvá jen 420 vteřin) nebo při studování popisů postav či epizod.

Kritici vychvalují první řadu Gilmorových děvčat 

Thumbnail Play icon

FOTO: CWloading…