Harry Potter a Relikvie smrti (2007)

Harry Potter a Relikvie smrti (2007)

18.8.2010 14:48


V poslední části se Harry nevydává do Bradavic, ale putuje po celé Británii, aby našel viteály – předměty, do kterých schoval své části duše lord Voldemort, aby mohl oklamat smrt. Pokud má Harry naplnit proroctví své bývalé učitelky a porazit pána Zla, musí nejprve tyto předměty najít a zničit.


Základní informace

Originální název: Harry Potter and the Deathly Hallows
Český název: Harry Potter a Relikvie smrti
Rok vydání: 2007
Počet stran: 632
Žánr: Fantasy
Nakladatelství: Albatros

Oficiální synopse

Harry se společně s Ronem a Hermionou vydává hledat viteály, do kterých Voldemort ukryl části své duše. V případě, že budou zničeny, až tehdy může být Voldemort poražen. Harryho úkol není vůbec jednoduchý a vše komplikuje zcela převrácený politický systém, který označuje Harryho za zločince. Kouzelnický svět už není to, co býval, a Voldemort se dostává k moci – kontroluje ministerstvo, úřady, tisk, zkrátka vše. Harry stojí před doposud největší výzvou ve svém kouzelnickém životě.

Zajímavosti

V poslední knize se chtěla Rowlingová odlišit od těch ostatních, proto se v nich poprvé Harry nevrací do Bradavic jako student, ale místo toho se vydává na výpravu napříč celou Británií. Ve finále sice dospívající Potter opět do Bradavic zavítá, ale zcela z jiného důvodu, než se tam vracel každý rok po prázdninách. Poslední kniha je vyvrcholením celé série a uzavírá všech sedm knih.

Film Relikvie smrti byl rozdělen na dvě filmové části. Nebylo to až tak z důvodu obsáhlosti knihy, ale spíše, aby studio naposledy vydělalo na fenoménu Harry Potter. Do obou filmů se vešlo prakticky vše, co bylo v knize, pouze musely být vynechány scény, které nějakým způsobem navazovaly na knižní děj, který byl opomenut v předchozích filmech. Poslední film se taktéž stal nejvýdělečnějším filmem v celé sérii a přesáhl miliardovou hranici tržeb.

Více o filmu Harry Potter a Relikvie smrti se můžete dočíst zde a zde.

Ostatní knihy v sérii

Harry Potter a Kámen Mudrců
Harry Potter a Tajemná komnata
Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Harry Potter a Ohnivý pohár
Harry Potter a Fénixův řád
Harry Potter a Princ dvojí krve
Harry Potter a Relikvie smrti (tato kniha)


Jít na Harry Potter | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře