Představte si, že ve svém arsenálu máte skvělé série, ale ty necháváte z určitých důvodů ležet u vody. Harry Potter, Pán Prstenů, DC, Matrix či další série, na které vlastní práva Warner Brothers, mají velký potenciál. Studio ale už musí začít vydělávat, tudíž je nutné tuto Sněhurku probudit.
David Zaslav je prezidentem společnosti Warner Bros. Discovery. Společnost si prochází určitým přerodem, dává dohromady novou vizi na několik let dopředu, šetří náklady a obecně se chce stát více konkurenceschopným studiem, které dokáže produkovat úspěšné filmy a seriály. Studio nyní slaví enormní úspěch s filmem Barbie. Ta v kinech utržila už neskutečných 1 402 milionů dolarů.
(Harry Potter a další velké značky studia jsou dle prezidenta Warner Brothers značně nevyužité. Foto: Warner Brothers)
Jedná se o 15. nejvýdělečnější film celkové historie a už se rychle připravuje pokračování. V dalších dnech by film měl pokořit Avengers: Age of Ultron. Ano, čtete správně, Barbie v celkových tržbách překročí jednu z nejúspěšnějších týmovek všech dob. Asi nikdo nečekal tak enormní úspěch, což Davida Zaslava vede k dalším zajímavým myšlenkám:
Jednou ze silných stránek společnosti Warner Bros je, že máme skvělé značky, na která máme dlouhodobě práva. A v některých případech nebyly značky dostatečně využity, výzvou je ale to změnit, především je řeč o Harrym Potterovi, komiksovém DC a Pánovi Prstenů.
Studio drží práva k opravdovým pokladům, ale v posledních letech vídáme z výše jmenovaných sérií spíše jen DC filmy, které stále nemohou najít svou vlastní tvář. Sice se chystá určitý restart celého universa, v tuto chvíli ale není jasné, jak fanoušci budou na nové příběhy Jamese Gunna reagovat. Pán Prstenů od dob Hobita s ničím novým nepřišel a v případě Harryho Pottera všichni víme, jak to dopadlo s posledními Fantastickými zvířaty.
Studio ale vehementně potřebuje nějaký velký hit. A pokud má k dispozici tyto série, je nutné s nimi v nejbližší době něco udělat. Každý z těchto titulů skrývá potenciál k úspěchu, pokud se filmů ujmou schopní lidé a studio nezazdí marketing, jak je tomu zvykem u posledních DC filmů. David Zaslav tedy ještě stručně popsal plán na další léta:
Potenciál má rozhodně desetiletý plán na komiksové DC filmy, dále prioritou je uvést nového Harryho Pottera na HBO Max a vysílat ho dalších deset let, natočit několik filmů s tématikou Pána Prstenů atd.
Osobně by mi nevadilo, kdyby každá série měla stejný počet dílů a celé Bradavice by jsme si kompletně prošli a prožili.
Vzhledem k délce knih by měla první série 17 dílů, druhá 18, třetí 22, čtvrtá 37, pátá 38, šestá 30 a sedmá 37. Což je samozřejmě nesmysl, aby jedna kapitola byla popsána v jedné epizodě, protože zatímco se jediná kapitoly první knihy dala v pohodě přelouskat v polední pauze na táboře, v páté knize byly kapitoly tak dlouhé, že některé zabraly i pár hodin na dočtení.
Já bych to zaokrouhlil pěkně na 52 dílů na každý rok v Bradavicích. Každý týden jeden díl po 10–45 minutách. Měli bychom tady 7 po sobě jdoucích let s překvapením v podobě Harryho Pottera každý týden.
Ale to je něco, co nikdy nikdo neudělá, protože to je něco nového a nikdo nebude riskovat zaběhlý standart. Náhodně dlouhé díly, které by popisovaly co…? Hru na schovku V Bradavicích? Život vedlejších postav? Tohle NIKDO neudělá a to je velká, VELKÁ škoda.
#4 Monkeyskunk: Nesouhlasím. Pokud se příběh odehrává v současnosti v USA/Kanadě/Anglii,/atd., je až nemožné, aby tam nebyla alespoň nějaká rasová či jiná diverzita. Stejně tak ve Sci-fi by toto nemělo chybět. Ve fantasy to může do některých příběhů nesedět, ale jen do menšiny.
#5 tom99: Spisovatelé často píší o tom, co znají, a to jim nemůžeme mít za zlé. V tomto bych ale nějakou tu tvůrčí kreativitu při adaptaci dovolila, co se těchto detailů týče, když nijak děj neovlivňují. Naopak to dokreslí ten svět, aby potom měl divák pocit, že existuje současně s tím naším.
DC neoživí vůbec nic, ani kdyby se spojila všechna studia. To je prostě mrtvá cesta.
#4 Monkeyskunk: Tady asi jo. Když se pořádně podíváme do knížek J. K. Rowlingové, tak už jen podle jmen a základních charakteristik (chování, nátura, vzhled) spisovatelka spíše cílila na tradiční anglické rodiny z 1. poloviny minulého století. Tím samozřejmě nemyslím nic špatně, ale z těch knížek je to jasně cítit, že je to o native british population.
#7 IIIvett#3 IIIvett: Naopak, ve většině projektů to působí jako pěst na oko a vůbec se to do nich nehodí. Ano, jsou výjimky. Ale těch je málo.
#5 tom99 #7 IIIvett#1 Lex Luthor: jak to podle vás ubližuje filmům? V naprosté většině filmů (netvrdím, že nejsou výjimky), rasa, sexuální orientace atd. nemá žádný vliv na děj, naopak dává většinou dává film větší smysl, protože je velmi nepravděpodobné, aby byl například v Harry Potterovi, který se odehrává ve Velké Británii, která byla a pořád je velmi multikulturní, jen jeden černoch a jeden asiat.
#4 MonkeyskunkNo, můžete je vyždímat do zbelinky, ale za pár let bude po značce. Nebo můžete natočit jednou za dvacet let pár pořádných filmů… To první nám předvedl Disney s Marvelem a StarWars
Tak vynechte Wokismus a myslím, že budete mít úspěch bohužel je to krutá pravda, ale myslím, že Wokismus filmům ubližuje.
#3 IIIvett