Harry Potter a další velké značky studia jsou dle prezidenta Warner Brothers značně nevyužité

Harry Potter a další velké značky studia jsou dle prezidenta Warner Brothers značně nevyužité

21.9.2023 18:00


Představte si, že ve svém arsenálu máte skvělé série, ale ty necháváte z určitých důvodů ležet u vody. Harry Potter, Pán Prstenů, DC, Matrix či další série, na které vlastní práva Warner Brothers, mají velký potenciál. Studio ale už musí začít vydělávat, tudíž je nutné tuto Sněhurku probudit.


David Zaslav je prezidentem společnosti Warner Bros. Discovery. Společnost si prochází určitým přerodem, dává dohromady novou vizi na několik let dopředu, šetří náklady a obecně se chce stát více konkurenceschopným studiem, které dokáže produkovat úspěšné filmy a seriály. Studio nyní slaví enormní úspěch s filmem Barbie. Ta v kinech utržila už neskutečných 1 402 milionů dolarů.

(Harry Potter a další velké značky studia jsou dle prezidenta Warner Brothers značně nevyužité. Foto: Warner Brothers)

Jedná se o 15. nejvýdě­lečnější film celkové historie a už se rychle připravuje pokračování. V dalších dnech by film měl pokořit Avengers: Age of Ultron. Ano, čtete správně, Barbie v celkových tržbách překročí jednu z nejúspěšnějších týmovek všech dob. Asi nikdo nečekal tak enormní úspěch, což Davida Zaslava vede k dalším zajímavým myšlenkám:

Jednou ze silných stránek společnosti Warner Bros je, že máme skvělé značky, na která máme dlouhodobě práva. A v některých případech nebyly značky dostatečně využity, výzvou je ale to změnit, především je řeč o Harrym Potterovi, komiksovém DC a Pánovi Prstenů.

Studio drží práva k opravdovým pokladům, ale v posledních letech vídáme z výše jmenovaných sérií spíše jen DC filmy, které stále nemohou najít svou vlastní tvář. Sice se chystá určitý restart celého universa, v tuto chvíli ale není jasné, jak fanoušci budou na nové příběhy Jamese Gunna reagovat. Pán Prstenů od dob Hobita s ničím novým nepřišel a v případě Harryho Pottera všichni víme, jak to dopadlo s posledními Fantastickými zvířaty.

Studio ale vehementně potřebuje nějaký velký hit. A pokud má k dispozici tyto série, je nutné s nimi v nejbližší době něco udělat. Každý z těchto titulů skrývá potenciál k úspěchu, pokud se filmů ujmou schopní lidé a studio nezazdí marketing, jak je tomu zvykem u posledních DC filmů. David Zaslav tedy ještě stručně popsal plán na další léta:

Potenciál má rozhodně desetiletý plán na komiksové DC filmy, dále prioritou je uvést nového Harryho Pottera na HBO Max a vysílat ho dalších deset let, natočit několik filmů s tématikou Pána Prstenů atd.


Jít na Harry Potter | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!