Dolores Umbridgeová

Dolores Umbridgeová

Imelda Staunton Sezóny 2 2007 - 2010


Zlověstná byrokratka a jednorázová učitelka obrany proti černé magii v Bradavicích.

Základní informace:

Celé jméno: Dolores Jane Umbridgeová
Datum narození: 26. srpna
Místo narození: Velká Británie
Čarodějnická krev: Poloviční
Bradavická příslušnost: Zmijozel
Pracovní postavení: Profesorka obrany proti černé magii, bradavická vrchní vyšetřovatelka, krátký čas ředitelka Bradavic, později předsedkyní komise pro registraci mudlů

Filmy

Dolores Umbridgeová je …

Doloresiny hůlky

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Dřevo břízy Blána z dračího srdce 20,32 cm Garrick Ollivander

První náměstkyně ministra kouzel

Dolores Umbridgeová je jedinou dcerou Orforda Umbridge, který byl čaroděj, a Ellen Cracknellové, která pochází z mudlovské rodiny a má syna motáka. Když jí bylo patnáct, tak se její rodiče rozvedli. Dolores zůstala se svým otcem a matka se svým synem. Od té doby už svou matku neviděla, nemluví o ní a předstírá, že pochází z čistokrevné čarodějnické rodiny.

V Bradavicích studovala na koleji Zmijozel a ihned po studiu nastoupila na Ministerstvo kouzel na praxi na oddělení pro vyšetřování nepřípustného používání kouzelnických schopností. Dolores se poté stala první náměstkyní ministra kouzel, v Bradavicích se pak stala na rok profesorkou obrany proti černé magii, kde zaujala pozici i vrchní vyšetřovatelky a po Brumbálově útěku se stala na čas ředitelkou Bradavic.

Protivná milovnice koček

Má šedé vlasy, nosí růžově zbarvený obleček a nenávidí děti. Její kancelář na Ministerstvu kouzel i v Bradavicích je vyzdobena obrázky, na kterých jsou koťata. Mezi její přednosti patří dochvilnost. Vyšlo také najevo, že poslala na Harryho mozkomory, za což byl Harry souzen.

Na hodinách vyučovala pouze teorii, nikoli praxi, protože ministr Popletal se domníval, že Brumbál budoval armádu proti ministerstvu. Vyhodila také profesorku Sibyllu Trelawneyovou, kterou se pokusila vyhodit i z pozemku Bradavic, to se jí naštěstí nepovedlo, protože toto může provést jen ředitel.

Pokoušela se též s pomocí ministerských úředníků zaútočit na Hagrida. V Bradavicích jsme mohli vidět Umbridgeovou, jak se vyžívá v krutosti. Když ji pak Harry s Hermionou zavedli do Zapovězeného lesa, aby jí ukázali Brumbálovu tajnou zbraň, tak byla napadena kentaury.

Poté se Dolores stala předsedkyní komise pro registraci mudlů. Nosila též na krku medailonek, kterým dokazovala svou čistokrevnost. Tento medailonek byl však jedním z viteálů, který pak zničil Ron Nebelvírským mečem. K medailonku se dostala tak, že ho dostala jako úplatek od Fletchera, který prodával v Příčné ulici ukradené předměty, které našel v domě Siriuse. Po pádu lorda Voldemorta byla zadržena, vyšetřována a uvězněna do Azkabanu za své zločiny proti kouzelníkům mudlovského původu.

Foto: Warner Bros.