Queenie Goldsteinová

Queenie Goldsteinová

Alison Sudol Sezóny 3 2016 - 2022


Nitrozpytka a mladší sestra Porpentiny.

Základní informace:

Celé jméno: Queenie Goldsteinová
Datum narození: Mezi léty 1902 a 1909
Místo narození: USA
Čarodějnická krev: Poloviční
Škola: Ilvermony
Pracovní postavení: Úřednice v KOKUSE

Filmy

Queenie Goldsteinová je…

Queeniina hůlka

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Neznámý

Empatická nitrozpytka

Queenie je americká čarodějnice a mladší sestra Tiny. Když byly sestry mladé, tak přišly o rodiče, kteří v důsledku nemoci zemřeli. Dívky se pak navzájem vychovávaly a vybudovaly si mezi sebou velmi silné pouto.

Queenie pracuje v KOKUSE na oddělení, kam přeřadili i Tinu, když ji KOKUSA degradovala. Spolu se svojí sestrou žije v jednom bytě v New Yorku. Tina k nim domů jednoho dne přivedla magizoologa Mloka Scamandera, který přijel do New Yorku s kufrem plným magických zvířat. Bohužel byl kufr nedopatřením otevřen nečarem Jacobem Kowalskim, a tak pár tvorů uprchlo.

S Jacobem si Queenie ihned padla do oka. I přesto, že byl Jacob nečar bral všechno velmi dobře, a dokonce mu ani nevadilo, že je nitrozpytka, která dokáže nahlédnout hluboko do jeho nitra. Queenie pak pomohla osvobodit Jacoba v KOKUSE a spolu s ním získala zpět i Mlokův kufřík. Poté pomohla trojici uprchnout a přidala se k chytání zbytku kouzelných tvorů, kteří se ve městě nacházeli.

Následovnice Grindelwalda

V roce 1927 se Queenie rozhodla navštívit spolu s očarovaným Jacobem Mloka, aby mu oznámila, že se ti dva budou brát. Mlok však poznal, že Jacoba očarovala a kouzlo zvrátil, aby se Jacob mohl rozhodovat sám, jak se svým životem naloží. Ten si ji následně odmítl vzít ze strachu, co by tomu řekli ostatní kouzelníci, že si vzala nečara.

Utrápená Queenie se rozhodla proto odcestovat do Paříže, protože se tam zrovna nacházela její sestra. Nicméně ji tam nenašla a ocitla se ztracená a rozrušená v cizím městě. V takovémto stavu ji pak našla Vinda Rosierová, která ji oslovila, utěšila a představila Grindelwaldovi, jenž se ji snažil přesvědčit, aby se k němu přidala.

Queenie se však nedala a dokonce na černokněžníka namířila svou hůlku, on ji však přesvědčil, aby se k němu přidala, když využil její milosrdné povahy a vidiny, že by se díky němu mohla vdát za Jacoba. Queenie se na stranu černokněžníka definitivně přidala na shromáždění v mauzoleu Lestrangeových, jelikož věřila, že tak budou moci být s Jacobem spolu.

Grindelwald využíval dar Queenie, aby špehoval své stoupence, a především pak Aureliuse Brumbála. V roce 1932 byla čarodějka přítomna na Mezinárodní konfederaci čarodějů v Berlíně, kde se setkala s Jacobem. Queenie si byla vědoma své chyby přidat se na stranu černokněžníka a zastávala názor, že již provedla mnoho špatných věcí na to, aby se mohla vrátit domů. Jacob ji ale ujistil, že ji stále miluje, těsně před tím, než se na scéně objevili Grindelwaldovi přisluhovači.

Později byla Queenie nucena přihlížet, jak Grindelwald seslal na Jacoba kletbu kruciatus. Když byla ale odhalena Grindelwaldova pravá povaha, rozhodla se udělat správnou věc a vrátit se zpět ke své rodině. Následně si vzala Jacoba za muže.

Foto: Warner Bros.