Remus Lupin

Remus Lupin

David Thewlis Sezóny 5 2004 - 2011


Bradavický učitel obrany proti černé magii a starý přítel Jamese Pottera, který střeží strašlivé tajemství.

Základní informace:

Celé jméno: Remus John Lupin
Datum narození: 10. března 1960
Místo narození: Velká Británie
Čarodějnická krev: Poloviční
Bradavická příslušnost: Nebelvír
Pracovní postavení: Profesor obrany proti černé magii

Filmy

Remus Lupin je…

Remusova hůlka

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Cypřišové dřevo Žíně Jednorožce 26,04 cm Neznámý

Prokletý profesor

Remus chodil do Bradavic, kde se stal členem nebelvírské koleje. Ve škole si našel spoustu přátel, mezi kterými byli předně James Potter, Peter Pettigrew a Sirius Black. Společně se svými nejlepšími přáteli vynalezl Pobertův plánek, díky kterému mohli vidět, kde se kdo v Bradavicích nachází. Na škole se mu začalo přáteli přezdívat Náměsíčník, a to kvůli tomu, že je Remus vlkodlakem.

Albus Brumbál nabídne Remusovi na začátku Harryho třetího školního roku post profesora obrany proti černé magii. Remus jeho nabídku přijme a cestuje do Bradavic školním vlakem, kde cestou použije Patronovo zaklínadlo za zahnání mozkomora. Toto zaklínadlo později naučí i Harryho, aby byl schopen se bránit. Harry si Remuse velmi oblíbí a začne se s ním přátelit. Napomohlo tomu také to, že Remus znal ve svém mládí jeho otce Jamese.

I Remus věřil tomu, že Sirius zradil Harryho rodiče, ale jak mu Harry ukázal Pobertův plán s tím, že na něm byl Peter Pettigrew, tak změnil názor. Ve chvíli, kdy už Harry a jeho přátelé vědí, že Sirius byl křivě obviněn, tak se Remus začne měnit na vlkodlaka, a to kvůli tomu, že si zapomněl vzít lék. Remus později odstupuje ze svého bradavického postu.

Remus se stane členem Fénixova řádu a bojuje proti smrtijedům. Dokonce se za krušných dob dá dohromady s metamorfomágem Dorou Tonksovou, se kterou má syna Edwarda. Jak Dora, tak i Remus však umírají v bitvě o Bradavice. Mohou být však klidní, mladý Edward, kterému každý přezdívá Teddy a jehož kmotrem je samotný Harry, nezdědil po otci žádné vlkodlačí rysy.

Foto: Warner Bros.
loading…