Alaina Huffman

Alaina Huffman

17.4.1980 44 let

Celé jméno: Alaina Huffman
Místo narození: Vancouver, Kanada
Známé projekty: The 100, Smallville, Stargate

Alaina Huffman je kanadská herečka, která byla k herectví vždy od rodičů vedena. Vůbec poprvé se před kamerou objevila již ve třinácti letech, ale nicméně si vybrala dráhu modelingu. V tom byla velice úspěšná, chvíli žila v Japonsku a také v Evropě. Následně se její otec přestěhoval z Kanady do USA, což jí dalo příležitost se podívat i na místní trh.

I tam chvíli pokračovala v modelingu, ale čím byla starší, tím jí to více táhlo k herectví. Po malých rolích se přesunula Los Angeles, kde je hereckých příležitostí až až. Ale ani Alaina Huffman to zpočátku neměla jednoduché a musela se protloukat někdy až otravnými, malými rolemi. Jmenovitě stojí za zmínku třeba The O.C., Volání mrtvých či Lékařské záhady.

Skutečně velká příležitost přišla až v roce 2007 v seriálu Painkiller Jane, kde Huffman ztvárnila Maureen Bowers v celkem dvanácti epizodách. Následně se jí otevřeli dveře do seriálového světa. Posléze získala zatím její zlomovou roli v SGU Stargate Universe Kino a posléze ve Smallvillu. V poslední době byla také hojně vidět v seriálu Lovci duchů nebo v závěrečné sezóně The 100.

Foto: CW


Hraje v