Anna-Louise Plowman

Anna-Louise Plowman

9.5.1972 52 let

Celé jméno: Anna-Louise Plowman
Místo narození: Napier, Nový Zéland
Známé projekty: Stargate SG-1, Holby City, Black Sails

Anna-Louise Plowman je novozélandská herečka, která se narodila roku 1972. Vzdělávala se na Samuel Marsden Collegiate School ve Wellingtonu, odkud se přestěhovala do Velké Británie, kde studovala herectví na London Academy of Music and Dramatic Art. Zároveň se vzdělávala i v Paříži, a to na Lecoq School.

Dnes je z ní divadelní, seriálová a filmová herečka, která je známá především díky svým seriálovým rolím. Kvůli práci cestuje po celém světě, například byla v Japonsku, Hongkongu, Dublinu či Sydney, ale pravidelně se vrací do Velká Británie, ve které získává nejvíce rolí.

První větší roli si zahrála v letech 2000–2004, kdy se objevila v několika dílech seriálu Stargate SG-1 jako Dr. Sarah Gardner. Dále se objevila i v seriálu Holby City, kde si v letech 2008–2012 zahrála Annalese Carson. Velkou roli měla také v seriálu Black Sails, kde se v letech 2016–2017 objevovala jako paní Hudsonová. Roku 2019 se navíc objevila v pár dílech seriálu The Witcher jako milá a dobrosrdečná vesničanka Zola.

Roku 2001 si vzala za muže známého britského herce Tobyho Stephense, se kterým má celkem tři děti (syn Elijah Alistair Stephens a dcery Tallulah Tara Stephens a Kura Stephens). Nyní je tak součástí známé rodiny herců, kterým vévoduje Maggie Smith, Tobyho matka. Se svým manželem si navíc zahrála už v seriálech Cambridge Spies a Black Sails.

Foto CC BY 2.0 Sam, Wikimedia Commons


Hraje v