Bill Fagerbakke

Bill Fagerbakke

4.10.1957 63 let

Celé jméno: William Mark Fagerbakke
Místo narození: Fontana, Kalifornie, USA
Známé projekty: SpongeBob SquarePants, Coach, How I Met Your Mother

William Mark Fagerbakke je americký herec a dabér, který se narodil v Kalifornii. V dětství se s rodinou odstěhoval do Ruperu v Idaho. V roce 1975 odmaturoval na Minico High School, kde byl i ve fotbalovém, basketbalovém a trackovém týmu. Díky fotbalu dostal na mnoha školách stipendium, ale rozhodl se zůstat na univerzitě v Idaho.

Protože si zranil na škole při sportu koleno, došlo k ukončení jeho sportovní kariéry, a tak se budoucí herec zaměřil na studium divadla. Poprvé si zahrál ve školní hře Godspell. Svůj bakalářský titul získal v roce 1981. Později navštěvoval školu Southern Methodist University v Texasu.

Fagerbakkea jsme mohli vidět v televizním seriálu Coach, ve filmu Funny Farm a zahrál si i v několika divadelních hrách na Broadwayi. V roce 1994 ztvárnil postavu Toma Cullena v minisérii The Stand a v roce 1999 jsme jej mohli vidět v seriálu Oz jako Karla Metzgera.

Nejznámější je však tento herec díky tomu, že dabuje postavičku jménem Patrick v animovaném seriálu SpongeBob SquarePants. V roce 2007 se objevil v seriálu Heroes jako Steve Gustavson a o dva roky později jsme jej mohli vidět ve filmu Jennifer's Body. Kromě toho ztvárnil Marvina Eriksena Sr. v sitcomu How I Met Your Mother. V roce 2012 se objevil v seriálu Weeds.

Foto YouTube


Hraje v