Blu del Barrio

Blu del Barrio


Celé jméno: Blu del Barrio
Místo narození: Velká Británie
Známé projekty: Star Trek: Discovery, The Last of Us Part II, The OA

Blu del Barrio je začínající herečka, která je zároveň nebinární / bezpohlavní osobou. Studovala v Londýně muziku a umění a jednoho dne si zašla na casting seriálu Star Trek: Discovery, kdy tvůrce Alex Kurtzman a Michelle Paradise hledali někoho, kdo by ztvárnil nebinární postavu.

Tvůrci totiž načrtli příběh pro postavu, která bude mít vzpomínky i jiných lidí, můžu i žen. Zároveň chtěli, aby tato nová postava byla hostitelem symbiontu umožňující mít přístup k těmto vzpomínkám. Když na casting přišla Blu del Barrio, tvůrci si ji zamilovali a roli okamžitě dostala. Jelikož je Blu taktéž nebinární, tvůrci věří, že se dokáže snáze do role dostat.

Pro Barrio je to vůbec první role v seriálu a hned získala tu hlavní. Její postava Adiry je totiž jednou z hlavních postav ve třetí řadě. Šest týdnů před premiérou třetí řady stanice CBS All Access představila Blu del Barrio a její postavu, což se pochopitelně neobešlo i bez negativních názorů. Blu a její postava Adira je tak první nebinární postavou ve čtyřicetileté historii Star Treku.


Hraje v