Adira Tal

Adira Tal

Blu del Barrio Sezóny 1 2020 - 2020


Usiluje o obnovu Federace a má v sobě nebezpečný symbiont.

Adira sloužila jako inspektor v Ozbrojených silách Spojené Země. Když se loď Discovery přiblíží Zemi a pokusí se dostat na místo, které je ji z minulosti povědomé, Ozbrojené síly Spojené Země vtrhnou na palubu. Adira společně se svými kolegy vyšetřuje loď. Na šestnáctiletou osobu je ovšem velice vynalézavá a zajímá se o zastaralou techniku Discovery. Stejně tak o spórový pohon, který je svým způsobem velice nevídaný i v budoucnosti.

Následně se Adira Paulu Stametsovi svěří, že by ráda zůstala na Discovery a má to jeden konkrétní důvod. Adira je zároveň admirálem Talem, kterého posádka hledá. Adira totiž byla vystavena nebezpečnému symbiontu Trill, kdy se Adira stala jeho hostitelem. Díky tomu je admirál Tal, který je mimochodem už několik let mrtvý, živý uvnitř Adiry.

Adira tak má v sobě zakódované vzpomínky od různých lidí z minulosti, kteří se kdy se symbiontem setkali. Nicméně Adira neumí symbiont úplně ovládat a některé vzpomínky jsou zcela zamlžené. Následně nově zvolený kapitán Saru dovolí Adiře na palubě Discovery zůstat doufajíc, že společně dokážou obnovit Federaci v roce 3189. Adira se následně vydává na nebezpečnou misi s Michael Burnham, která se jí pokusí odemknout nedostupné vzpomínky.