Catherine Bell

Catherine Bell

14.8.1968 55 let

Celé jméno: Catherine Lisa Bell
Místo narození: Londýn, Anglie, Spojené království
Známé projekty: JAG, Army Wives, Dobrá čarodějka

Catherine Lisa Bell se narodila v roce 1968 v Londýně skotskému otci a iránské matce. Když jí byly dva rodiče, tak se její rodiče rozvedli. Vyrůstala s matkou a jejími rodiči. Rodina se po čase přestěhovala do kalifornského San Fernando Valley, kde byla vystavena různým vlivům. Rodina doma mluvila persky. Prarodiče byli muslimové, ale Catherine se také dostávalo vzdělání v katolicismu a byla na baptistickém letním táboře. Přihlásila se na UCLA, když se rozhodla pro kariéru v medicíně nebo výzkumu. Nicméně když jí byla nabídnut modeling v Japonsku, kde oceňovali „americkou krásu“, školu ukončila hned v prvním ročníku.

Když se vrátila do Spojených států, rozhodla zkusit herectví. Studovala v Beverly Hills Playhouse s Miltonem Katselasem. Pracovala také osm let jako masérka a terapeutka v hotelu Peninsula. Její první televizní role byla v krátkověkém sitcomu Sugar and Spice (1990). V roce 1994 si zahrála v Lundgrenově filmu Švéd: Muži války. Během natáčení v Thajsku se skamarádila s hercem Trevorem Goddardem, když oba dostali úplavici. Goddar si následující rok zahrál Mica Brumbyho, na kterého měla Bellina postava zálusk, v seriálu JAG. Kamarády zůstali až do roku 2003, kdy se Goddard předávkoval léky.

V roce 1995 získala roli s třemi větami v jednom díle JAG, který se věnuje práci námořní kanceláři federální prokuratury na Ministerstvu obrany. Stanice NBC seriál po první řadě zrušila, ale převzala ji konkurenční stanice CBS, která se seriál přetvořila a zahrnula do něj i právničku Námořní pěchoty Sarah MacKenzieovou. Bell se na konkurz role přihlásila a vyhrála ji. Roli hrála až do skončení seriálu v roce 2005.

Na začátku roku 2007 si zahrála v seriálu Army Wives Denise Sherwoodovou, manželku armádního podplukovníka, kterou týrá její puberťácký syn. V roce 2008 si zahrála hlavní postavu Cassandru „Cassie“ NightingaleovouDobrá čarodějka (2008) a i v následujících dílech, The Good Witch's Garden (2009), Dar hodné čarodějky (2010), Hodná a zlá čarodějka (2011), The Good Witch's Charm (2012), The Good Witch's Destiny (2013) a The Good Witch's Wonder (2014). Na všech filmech se také podílela jako výkonná producentka. Zahrál si také ve filmu Pravá tvář (2011).

V dubnu 2019 stanice CBS oznámila, že si Bell zopakuje roli Sarah „Mac“ MacKenzieové spolu se svým kolegou z JAG Davidem Jamesem Elliottem ve vícedílném příběhu v 10. řadě NCIS: Los Angeles.


Hraje v