David James Elliott

David James Elliott

21.9.1960 63 let

Celé jméno: David William Smith
Místo narození: Milton, Ontario, Kanada
Známé projekty: JAG, Close to Home, Scoundrels, GCB, Spinning Out

David William Smith se narodil v roce 1960 v ontarijském Miltonu. Narodil se jako druhý ze tří bratrů. Během puberťáckých lete byl součástí kapely. V posledním ročníku na Miltonské okresní střední škole školu opustil, aby se věnoval svému snu rockové hvězdy. Nicméně v 19 letech zjistil, že to se mu nesplní a vrátil se dokončit školu. Poté šel na Ryersonovu univerzitu v Torontu, kterou vystudoval v roce 1982.

Po pár letech se přestěhoval do Los Angeles, kde poté co zjistil, že už existuje herec jménem David Smith, začal používat herecké jméno David James Elliot. Objevil se ve filmu Policejní akademie 3 (1986) a následně v televizních seriálech jako Street Legal, Knots Landing a v The Untouchables (1993) jako agent Paul Robbins. Následující rok získal opakující roli v Melrose Place, kde hrál Terryho Parsonsa.

V roce 1995 získal roli, kterou hrál deset let, roli bývalého námořního letce a v současnosti právníka JAG Harmona Rabba jr. v televizním dramatu NBC/CBS JAG. Postavu opustil v roce 2005 ve finále seriálu.

V roce 1996 si zahrál ve filmu Vánoční příběh se Cynthií Gibb. Film byl remakem původního filmu z roku 1949. V roce 2005 si zahrál v kanadském filmu Nebezpečné probuzení, který byl na motivy pravdivého příběhu Terryho Evanshena, kanadského fotbalisty, který po automobilové nehodě ztratil své vzpomínky. V říjnu 2006 se přidal k hlavnímu obsazení seriálu Close to Home jako hlavní zástupce prokurátora James Conlon. V roce 2008 měl opakující roli v kanadském seriálu The Guard. Zahrál si také ve čtyř hodinovém miniseriálu Rytíři krvavé oceli (2009). Byl také obsazen jako internetový milionář do filmu Teror v motelu (2010). Zahrál si také ve filmu Dad's Home (2010) rozvedeného výkonného ředitele reklamky, který ztratí práci a bude se doma naplno starat o své dvě děti.

V říjnu 2010 vystřídal Neala McDonougha v hlavní roli v seriálu Scoundrels. Také si v tomto roce zahrál agenta FBI Russe JosephsonaCSI: NY, exmanžela detektivky Jo Danvilleové (Sela Ward). V roce 2012 si zahrál Rippa Cockburna, manžele Carle (Kristin Chenoweth), v komediálním dramatu GCB. V roce 2014 se objevil v 7. řadě Mad Men a následující rok v seriálu Scorpion.

V březnu 2019 stanice CBS oznámila, že si Elliot zopakuje roli Harmona Rabba jr. ve vícedílném příběhu v 10. řadě NCIS: Los Angeles.

V roce 2020 měl jednu z hlavních rolí v seriálu Spinning Out.


Hraje v