Cristine Rose

Cristine Rose

31.1.1951 73 let

Celé jméno: Cristine Sue Rose
Místo narození: Lynwood, Kalifornie, USA
Známé projekty: Heroes, How I Met Your Mother, Trial & Error

Cristine Rose je americká herečka, která je nejvíce známá díky svým seriálovým rolím, avšak hraje i ve filmech. Narodila se roku 1951 v Kalifornii, konkrétně v Lynwoodu, kde taktéž vyrůstala. Vzdělávala se na Stanford University. Svou první roli získala roku 1977.

Na svém kontě má spoustu rolí, a proto zmíníme jen ty významnější. Svou první větší zkušenost získala v letech 1988–1989, kdy se objevila v několika dílech TV 101. Brzy nato si zahrála v seriálu Ferris Bueller, a to Barbaru Bueller. Následně se objevila i v seriálu Flying Blind jako Ellen Barash.

Z výčtu dále zmiňme seriály Picket Fences, Grace Under Fire, Ellen, Clueless, Charmed a Providence, kde si zahrála podstatné vedlejší role. Roku 2006 se jí podařila získat role Angely Petrelli, kterou hrála v seriálu Heroes až do roku 2010. Tuto roli si zopakovala i v následném pokračování z let 2015–2016.

Dále si ji můžeme pamatovat i ze sitcomu How I Met Your Mother, kde si zahrála Virginii Mosby. Roku 2017 na sebe dokázala upozornit i seriálem Trial & Error, kde se objevila jako Josie Davis.

Foto CC BY-SA 2.0 Kristin Dos Santos, Wikimedia Commons


Hraje v