Angela Petrelli

Angela Petrelli

Cristine Rose Sezóny 5 2006 - 2016


Schopnost: prorocké sny

Volume 1 – Genesis

Matka Petera a Nathana je jakási postava za oponou, která tahá za nitky, ač se tváří nevinně. Je jedna z původních zakladatelů Společnosti, ale dle kodexu se nyní nepodílí na řízení – to má na starosti Daniel Linderman. Od začátku věděla o schopnostech svých dětí, ale nikdy jim to neřekla. Nechala je se s tou skutečností poprat.

Volume 2 – Generations

Když Adam Monroe zabíjí původní zakladatele Společnosti, je Angela pochopitelně na seznamu. Adamovo poskok Maury Parkman, Mattovo otec, se ji pokusí zabít, ale neuspěje. Postupem času Matt Parkman a Nathan odhalují, co všechno Společnost znamená, a jak do ní Angela zapadá. Společně se totiž podílela na vytvoření viru Shanti, jehož vypuštění by mohlo zabít miliony lidí. Peter, Matt, Nathan a Hiro Nakamura tomu naštěstí zabrání.

Volume 3 – Villainis

Po smrti Boba Bishopa přichází Angela na řadu a dostává se do vedení Společnosti. Hned odzačátku ale musí řešit veliké problémy, když ze sekce 5 uprchnou nebezpeční lidé se schopnostmi. Angela začne manipulovat se Sylarem a začne mu tvrdit, že je jeho matka. Sylar ale brzy přichází na pravdu a rozhodne se Angela pomstít za to, že mu lhala. Angela naštěstí Sylarovo spárům uniká, ale místo ni umírá Meredith Gordon.

Volume 4 – Fugitives

Když Nathan spustí operaci, která má za úkol pochytat všechny výjimečné lidi, Angela na seznamu není. Ji a Claire zařídil volňáska, který jim zajišťuje dočasné bezpečí. Když celou operaci ale přebere Emile Danko, tak i Angela je lovena. Angela se následně spojuje s ostatními výjimečnými a zasvěcuje je do plánu, jak se opět dostat do anonymity. Stejně tak, jak to udělali kdysi ona, Daniel Linderman, Bob Bishop v roce 1961, kdy společně založili Společnost.

Volume 5 – Redemption

Angela na Noaha tlačí, ať založí Společnost, ten ale chce žít nyní úplně jiný život. Angela se tak soustředí na zcela jinou věc – na Nathana, který je v podstatě mrtvý, ale jeho myšlenky žijí uvnitř Sylara. Když Angela s Peterem nadobro Nathana ztratí, vyrovnávají se s tím každý po svém. Angela má také sen budoucnosti, ve kterém viděla, že Emma Coolidge pomůže v Karnevalu zabít tisíce lidí.