Dan Fogler

Dan Fogler

20.10.1976 47 let

Celé jméno: Daniel Kevin Fogler
Místo narození: Brooklyn, New York City, New York, USA
Známé projekty: Man Up, Secrets and Lies, Fantastická zvířata a kde je najít

Dan Fogler je americký herec, který se narodil roku 1976. Je druhým dítětem Richarda Foglera a Shari Fogler. Chodil na školy Poly Prep Country Day School a School of Theatre at Boston University. Je o něm známo, že je Žid.

Hereckou kariéru zahájil roku 1999, kdy se objevoval v menších filmových rolích. Jeho první větší role přišla roku 2007 ve filmu Skóruj!, poté se objevil ještě ve snímcích Klikař Charlie, Láska na druhý pohled a Fanoušci.

Roku 2011 byl obsazen do seriálu Man Up, kde si zahrál Kennyho Haydena. V následujících letech si zahrál Franklina v seriálu Hannibal a Dr. Sokolova ve filmu Vyhlídková trasa. Jeho zatím největší rolí je postava Jacoba Kowalskiho, kterého si roku 2016 zahrál ve filmu Fantastická zvířata a kde je najít (zahrál si ho i v pokračování roku 2018).

Nesmíme zapomenout zmínit jeho účast v seriálu Secrets & Lies, kde ztvárnil Davea Lindseyho. V letech 2013–2018 se několikrát objevil v seriálu The Goldbergs jako Marvin Goldberg a od roku 2018 ho můžeme vídat v seriálu The Walking Dead, kde hraje Lukea.

Roku 2009 si vzal za ženu Jodie Capes, se kterou má dvě děti.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v