Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe

23.7.1989 34 let

Celé jméno: Daniel Jacob Radcliffe
Místo narození: Fulham, Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Harry Potter, Žena v černém, Viktor Frankenstein

Daniel Radcliffe je herec, kterého zná již každý. Proslavil se rolí Harryho Pottera ve stejnojmenné filmové, osmidílné sérii. Narodil se v Londýně, kde ve svých jedenácti letech získal svou životní roli. Jeho otcem je Alan George Radcliffe a jeho matkou je Marcia Jeannine Gresham. Nemá žádné sourozence a jeho rodinné kořeny pochází z Ruska a Polska. Aktuálně žije v New Yorku.

Jak již bylo zmíněno, Radcliffe byl roku 2000 obsazen do filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Tuto filmovou roli si zahrál ve všech osmi dílech této filmové série. Mnohokrát byl za svou roli nominován na nejrůznější ocenění. Z celkem 38 nominací, které nebyly jenom za Harryho Pottera, získal 13 cen.

Hned po konci Harryho Pottera se rozhodl začít nanovo, aby nebyl celému světu znám pouze pod jménem Harry Potter. Roku 2012 jsme se ho dočkali v hlavní roli filmu Žena v černém, kde ztvárnil Arthura Kippse. Dále jsme ho mohli vidět v hlavní roli filmu Rohy, kde hrál Iga Perrishe.

Velkou roli si zahrál ve filmu Viktor Frankenstein, kde si zahrál Frankensteinova pomocníka Igora. Roku 2016 jsme se ho dočkali ve vedlejší, ale podstatné roli seriálu Podfukáři 2, kde ztvárnil Waltera Mabryho. Na svém kontě má také jednu hlavní seriálovou roli. V letech 2012 – 2013 se objevil v seriálu A Young Doctor's Notebook jako Vladimir Bomgard.

Radcliffe rád hraje na baskytaru a rád si zahraje stolní tenis či videohry. Roku 2010 přestal pít alkohol a to kvůli tomu, že na něm začínal být závislý. Hodně se věnuje charitě, které věnoval již spoustu peněz. Díky natáčení Harryho Pottera se velmi skamarádil s hercem Tomem Feltonem a herečkou Emmou Watson.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v