Debbie Allen

Debbie Allen

16.2.1950 74 let

Celé jméno: Deborrah Kaye Allen
Místo narození: Houston, Texas, USA
Známé projekty: Grey's Anatomy, Fame, All of Us

Debbie se narodila jako třetí dítě do rodiny zubaře Andrew Arthura Allena Jr. a básnířky Vivian Ayersové. Vystudovala Howardovu Univerzitu, odkud si odnesla bakalářský titul v oboru řecké literatury, řečnictví a divadla. Její sestra Phylicia Rashadová dnes pracuje jako herečka a bratr Tex je ve svých kruzích známým jazzovým skladatelem.

Debbie začínala u divadla na Broadwayi, konkrétně v chóru v představení PURLIE. Upozornila na sebe ale teprve v roce 1980 svou rolí Anity v muzikálu WEST SIDE STORY, za níž byla nominovaná na cenu Tony (druhou nominaci si vysloužila o šest let později za účinkování v představení SWEET CHARITY).

V současnosti Debbie hraje všude možně a vyučuje tanec. Debbie se dvakrát vdala: První manželství s Winem Wilfordem jí vydrželo osm let, ale v roce 1983 se rozpadlo. S druhým manželem, bývalým basketbalovým hráčem NBA Normem Nixonem, je dodnes. Mají spolu dvě děti – dceru Vivian Nixonovou, která se také uchytila na Broadwayi (hrála například v muzikálu HOT FEET) a syna Normana Ellarda, který se potatil a hraje profesionálně basketbal.


Hraje v