Frances Fisher

Frances Fisher

11.5.1952 72 let

Celé jméno: Frances Louise Fisher
Místo narození: Milford on Sea, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Nesmiřitelní, Titanic, Eureka, Resurrection

Frances Fisher se narodila americkým rodičům v Milfordu v Anglii. Po rodičích má židovské, ruské a maďarské kořeny. Otec pracoval jako strojní inženýr a s rodinou se často stěhoval, díky čemuž malá Frances procestovala pořádný kus světa, mj. Turecko, Itálii a Kolumbii.

Po absolvování školy v texaském Orange se vypravila do New Yorku, kde studovala divadelní herectví a začala hrát v malém divadle. V divadle zanechala nesmazatelnou stopu a spolu s Lee Strasbergem přivedla na svět úžasné hry Finishing the Picture a The Cherry Orchard.

V letech 1976–1981 účinkovala ve 239 epizodách seriálu The Edge of Night, odkud se následně přesunula do dalších projektů. Clint Eastwood, který byl šest let jejím partnerem, a s nímž má dceru Francescu, ji roku 1992 obsadil do role Strawberry Alice v nekompromisním antiwesternu Nesmiřitelní. Vrchol kariéry pak Frances prožila v Cameronově Titanicu, kde hrála Ruth Bukater.

Mimo to si zahrála velké role například ve filmech Porušený slib, Hvězdy padají na Henriettu, Striptýz a Velký šprým. V letech 1995–1996 vystupovala v seriálu Strange Luck, kde ztvárnila Angie. Objevila se tu celkem v 17 epizodách.

Ve 21. století působila v seriálech Glory Days, The Lyon's Den, Eureka, The Shield, Torchwood, Touch a Resurrection. Objevila se též v několika úspěšných filmech, za všechny jmenujme Království, kde hrála po boku Jamieho Foxxe, Jennifer Garner a Dannyho Hustona. Dále zmiňme ještě snímky Dům z písku a mlhy, Zákon přitažlivosti, Jolene, Plush a Hostitel.

V poslední době se objevuje především v seriálech. Postavu Elise Holden si zahrála v seriálu The Expanse a objevila se i v seriálu Masters of Sex jako Edna Eshelman. Ztvárnila i Vivian Lord v jedné epizodě Farga, tedy postavu, jejíž mladší verzi ztvárnila její dcera Francesca Eastwood. Roku 2019 se navíc objevila v minisérii Watchmen jako Jane Crawford.

Když bylo herečce 18 let, tak si vzala za muže Billyho Macka Hamiltona, svou lásku ze střední školy. S ním se však rozvedla hned o dva roky později. Následně žila jen s výše zmíněným Clintem Eastwoodem, kterého si však nikdy nevzala.

Foto BY-SA 2.0 Mingle MediaTV, Wikimedia Commons


Hraje v