Isabel Gillies

Isabel Gillies

9.2.1970 54 let

Celé jméno: Isabel Boyer Gillies
Místo narození: New York City, USA
Známé projekty: Law & Order: Special Victims Unit

Isabel Gillies je americká herečka a spisovatelka. Narodila se a vyrostla v New Yorku, kde chodila na Brearley School a poté na Nightingale-Bamford School. Jako studentka trpěla Gillian vážnou dyslexií. Vystudovala Newyorskou univerzitu s bakalářským titulem z filmu.

Svoji první filmovou roli dostala v roce 1990 v nezávislém filmu Metropolitan, kde hrála Cynthiu McLeanovou. Zahrála si také např. v Střelila jsem Andyho Warhola (1996). V seriálech ji především proslavila role Kathy Stablerové v seriálu Law & Order: Special Victims Unit, kde hrála od roku 1999 do roku 2011. Roli si poté zopakovala v jednom díle v roce 2021. Kromě Útvaru pro zvláštní oběti se také objevila ve třech dílech krátkověkého seriálu The $treet, kde hrála Alison.

Kromě herectví se věnuje i psaní knížek. Její první knížka Happens Every Day, která pojednává o jejím životě, se stal bestsellerem New York Times. Její pokračování A Year and Six Seconds bylo vydáno v roce 2011. V roce 2014 vydala román pro mladistvé, Starry Night.


Hraje v