Jason Isaacs

Jason Isaacs

6.6.1963 60 let

Celé jméno: Jason Isaacs
Místo narození: Liverpool, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Harry Potter, Dig, The OA, Star Trek: Discovery

Jason Isaacs se narodil do liverpoolské židovské rodiny, a proto své mládí prožil především v okruhu židovské komunity. Má dva starší bratry a jednoho mladšího. Chodil na školy King David High School a The Haberdashers' Aske's Boy's Scho­ol. Jeho rodiče se během jeho dospívání odstěhovali do Izraele.

Nejprve se věnoval studiu právničiny na Bristol University, kde své studium roku 1985 úspěšně zakončil. Během svého studia však projevil velký zájem o herectví, a proto se hned téhož roku zapsal na školu London Central School of Speech and Drama.

Svou hereckou kariéru zahájil roku 1988, kdy úspěšně ukončil své studium. Od té doby se objevil ve velkém množství filmů či seriálů, kde měl převážně větší role. Z jeho rané tvorby zmiňme například filmy Dračí srdce, Horizont události, Armageddon, Patriot, Listopadová romance, Černý jestřáb sestřelen, Vášnivost či Tuxedo.

Roku 2003 se objevil ve druhém díle filmové série Harry Potter, kde si zahrál padoucha Luciuse Malfoye. Právě díky této roli se dokázal proslavit pro mainstreamové publikum. Celkem se objevil v pěti dílech z této filmové série. Během toho se věnoval i jiným projektům jako Peter Pan, Generace X, Zelená zóna či Bez dechu. Poté si zahrál například ve filmech Procitnutí či Lék na život.

V poslední době se začíná čím dál více věnovat seriálům. V letech 2006 – 2008 se objevil jako Michael Caffee v seriálu Brotherhood. Roku 2013 si zahrál v seriálu Awake, na který navázal seriálem Dig z roku 2015, kde sehrál hlavní roli Petera Connellyho. Poté se kromě dabování Inkvizitora v animovaném seriálu Star Wars: Rebels začal věnovat i seriálu The OA, kde ztvárnil Huntera Hapa. Jeho nejnovější rolí je kapitán Gabriel Lorca ve Star Trek: Discovery.

Od roku 1988 chodil s Emmou Hewitt, kterou si později vzal za ženu. Společně mají dcery Lilly a Ruby. Jason svůj život popsal tak, že je „Židem, který nedělá skoro nic židovského“.

Foto CC BY 2.0 DoD News Features, Wikimedia Commons


Hraje v