Lucius Malfoy

Lucius Malfoy

Jason Isaacs Sezóny 5 2002 - 2011


Jeden z nejvlivnějších Voldemortových smrtijedů, který si zavčas uvědomí, co je správné a co je špatné.

Základní informace:

Celé jméno: Lucius Malfoy
Datum narození: 1954
Místo narození: Velká Británie
Čarodějnická krev: Čistá
Bradavická příslušnost: Zmijozel
Pracovní postavení: Člen Ministerstva kouzel

Filmy

Lucius Malfoy je…

Luciusovy hůlky

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Jilmové dřevo Blána z dračího srdce Neznámá Neznámý

Od moci k pádu

Luciusova čarodějnická rodina má již dlouhé kořeny a tradice. Jedná se o jednu z nejpyšnějších, nejbohatších a nejvíce postavených čarodějnických rodin, která nenávidí mudly a čaroděje z polovičních nebo nečarodějnických rodin. Studoval na škole v Bradavicích, kde byl členem zmijozelské koleje, prefektem a jedním z oblíbených žáků Horácia Křiklana.

Během studia se stal jedním z Voldemortových následovníků. Po porážce Pána zla se i nadále vedlo Luciusovi dobře, protože nikdo nevěděl, že je smrtijedem. Získal vysoké postavení na Ministerstvu kouzel, kde tahal za nitky. Našel si manželku, se kterou zplodil syna Draca, kterého začal učit o čisté krvi.

Po návratu Pána zla začne Lucius tvrdit, že vždy stál na Voldemortově straně a snažil se mu dopomoci k návratu. Zapříčinil například znovuotevření Tajemné komnaty, když Ginny Weasleyové strčil do kotlíku deník Toma Raddlea. Avšak od chvíle, kdy se Voldemort vrátil, se z Luciuse začne stávat troska, která usiluje o získání Voldemortovy přízně.

Ta se nabídne brzy. Lucius má získat věštbu, kterou však rozbije. Další příležitost se naskytne ve chvíli, kdy má Draco zabít Brumbála. Draco však selže, a tak Voldemort udělí rodině Malfoyových rodinné vězení v jejich vlastním domě, které zároveň využívá jako ústřední budovu pro smrtijedy. V závěrečné bitvě o Bradavice si Lucius uvědomí, že láska k jeho rodině je větší než touha po vítězství, a proto se synem a manželkou prchá pryč.

Foto: Warner Bros.