Jeremy Davies

Jeremy Davies

8.10.1969 53 let

Celé jméno: Jeremy Boring
Místo narození: Traverse City, Michigan, USA
Známé projekty: Million Dollar Hotel, Lost, Sleepy Hollow

Jeremy Davies je americký herec, který se narodil roku 1969 v Traverse City. Je synem spisovatele Melvina Lylea Boringa, který se rozvedl s Jeremyho matkou v době, kdy byl jeho syn ještě malý chlapec. Má bratra Joshuu a dva nevlastní sourozence Zacheryho a Katrinu z otcova druhého manželství. Jeho předci pochází ze Skotska a Walesu.

Když se rozvedli jeho rodiče, tak začal bydlet u své matky v Kansasu, ale ta brzy zemřela, a proto se vrátil zpátky za otcem. Vyrůstal proto v Santě Barbaře, kde žil jeho otec a odkud se následně přestěhoval do Rockfordu. Zde navštěvoval střední školu, po které zamířil na American Academy of Dramatic Arts.

Kariéru odstartoval roku 1991, ale zpočátku neměl příliš mnoho úspěchu. Objevoval se především v epizodních seriálových rolích a větších rolích menších filmů, kvůli čemuž na sebe nedokázal moc upozornit. Ze začátku jeho kariéry zmiňme alespoň jeho působení ve snímku Milenci se zbraní, kde se objevil po boku herečky Drew Barrymore.

Jak však plynul čas, tak získával větší a větší role. Mohli jsme ho proto zahlédnout ve větších rolích filmů Vem mě s sebou, Kobylky, Zachraňte vojína Ryana, Dravci, Bar Florentine, Vila na kopci, Million Dollar Hotel, CQ, 29 Palms, Teknolust, Solaris, Sekretářka, Dogville, Hlava nehlava a Manderlay.

Všichni fanoušci seriálu Lost si ho určitě pamatují jako Daniela Faradaye, kterého si tu zahrál v letech 2008–2010. Po této roli se začal spíše věnovat seriálům, ale na filmy nezapomínal. Výrazněji se ještě objevil například ve snímcích Něco jako komedie a Jack staví dům.

V letech 2011–2015 měl jednu z vedlejších rolí seriálu Justified, kde se objevil jako Dickie Bennett. Během toho jsme ho mohli spatřit v zajímavých rolích seriálů Hannibal, Constantine či Lucifer. Roku 2015 sehrál jednu z hlavních rolí minisérie Texas Rising, kde se objevil jako Ephraim Knowles.

Roku 2017 si zahrál ústředního padoucha čtvrté série Sleepy Hollow, který nesl jméno Malcolm Dreyfuss. Poté se o rok později objevil ve velkém crossoveru komiksových seriálů stanice CW, kde ztvárnil padoucha Johna Deegana. Zaslechnout jsme ho mohli i ve hře God of War z roku 2018, kde namluvil Baldura.

Co se týče jeho osobního života, tak víme, že jednu dobu randil s herečkami Drew Barrymore a Millou Jovovich, ale ani s jednou mu to nevydrželo.

Foto: FOX


Hraje v