Joshua Malina

Joshua Malina

17.1.1966 58 let

Celé jméno: Joshua Charles Malina
Místo narození: New York City, USA
Známé projekty: The West Wing, Scandal, The Big Bang Theory

Joshua Charles Malina je americký herec, který se narodil v New York City Fran a Robertu Malinovým. Jeho otec byl právní zástupce, investiční bankéř a broadwayský producent. Jeho rodiče se stali zakládajícími členy ortodoxně judaistické organizace National Council of Young Israel v New Rochell, kde také Malina vyrůstal.

Navštěvoval školu Westchester Day School a dále pak Horace Mann School, svůj bakalářský titul v oboru divadlo získal na Yaleově univerzitě. Na univerzitě byl členem a cappelly s názvem The Spizzwinks(?).

Malunův debut na Broadwayi přišel s rolí ve hře A Few Good Men, kde později získal i hlavní roli. Pak se začal objevovat v mnoha filmech a televizních seriálech. Poprvé se objevil ve filmové verzi divadelní hry A Few Good Men a dále jsme jej mohli vidět např. ve filmech The American President, Kill the Man nebo Knights of Badassdom.

Dále jej můžeme znát ze seriálu Sports Night, kde ztvárnil Jeremyho Goodwina, dramatu The West Wing, kde si zahrál Willa Baileyho, nebo ze seriálu Scandal, v níž vystupoval jako David Rosen. Kromě toho je známý ze seriálů Big Shots, In Plain Sight, Leap Year nebo ze sitcomu The Big Bang Theory, kde ztvárnil rektora Sieberta.

Malina si vzal Melissu Merwin, návrhářku kostýmů, s níž se seznámil v roce 1992 a kterou si v roce 1996 vzal. Melissa se stala židovkou a mají spolu dvě děti jménem Isabel a Avi.

Foto CC BY-SA 3.0 Joshua Malina, Wikimedia Commons


Hraje v