Jude Law

Jude Law

29.12.1972 51 let

Celé jméno: David Jude Heyworth Law
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Sherlock Holmes, Fantastická zvířata, Anna Karenina

David Jude Heyworth Law je britský herec, který se narodil v Lewisham v Londýně, Margaret Anne a Peterovi Robertu Lawovým. Jude má sestru jménem Natasha. Vyrůstal ve čtvrti zvané Blackheath a než nastoupil na Alleyn's School navštěvoval školy John Ball Primary School a Kidbrooke School.

Od roku 1987 začal Law hrát v divadle National Youth Music Theatre, kde ztvárnil nejrůznější postavy ve hře The Ragged Child. Jednou z jeho prvních větších divadelních rolí byla role Foxtrota Darlinga ve hře The Fastest Clock in the Universe a dále zazářil v tragikomedie Les Parents terribles. Později hrál také v divadle Donmar Warehouse a zde pak ztvárnil hlavni roli v Shakespearově Hamletovi.

Jude dostal v roce 1989 svou první televizní roli a zahrál si tak v televizním filmu The Tailor of Gloucester. Od té doby se objevil v mnoha malých rolích v nejrůznějších britských seriálech včetně seriálu Families, Sherlock Holmes nebo The Crane. V roce 2015 si zahrál v minisérii The Young Pope.

Lawova filmová kariéra se začala rozbíhat s britským kriminálním dramatem s názvem Shopping (1994), kde také hrála jeho budoucí žena Sadie Frost. V roce 1997 se celosvětově proslavil díky filmu Wilde. Tentýž rok se objevil ve sci-fi Gattaca a v americkém kriminálním filmu Midnight in the Garden of Good and Evil.

Vnásledujících letech jsme jej mohli vidět ve filmech jako The Wisdom of Crocodiles (1998), The Talented Mr. Ripley (1999), kvůli němuž se naučil hrát na saxofon, Enemy at the Gates (2001) a A.I. Artificial Intelligence (2001), v němž se Jude naučil zase baletnímu tanci.

V roce 2002 jsme jej mohli vidět v dramatu Road to Perdition, o rok později potom ve válečném filmu Cold Mountain a další rok si zahrál ve sci-fi Sky Captain and the World of Tomorrow. V roce 2004 ztvárnil hlavní postavu ve filmu Alfie.

Kromě toho si zahrál v romantické komedii The Holiday (2006) a ve filmu Sleuth (2007) nebo The Imaginarium of Doctor Parnassus, kde spolu s Johnnym Deppem a Colinem Farrellem ztvárnili roli Tonyho, kterého původně hrál Heath Ledger, jenž bohužel v průběhu natáčení zemřel.

Dále jsme Judea mohli vidět v komedii Repo Men. Mezi jeho nejznámější role však patří Dr. Watson, kterého ztvárnil ve filmech Sherlock Holmes, kde si zahrál po boku Roberta Downeyho Jr. a Rachel McAdams. Mimo to jsme jej ještě mohli vidět ve filmech jako Rage, Contagion, Anna Karenina nebo Hugo.

K jeho novějším rolím pak patří role Albuse Brumbála ve filmech Fantastic Beasts a také role Waltera Lawsona v superhrdinském filmu Captain Marvel.

Lawovi rodiče v současné době žijí ve Francii ve Vaudelnay, kde provozují hereckou školu. Jeho sestra Natasha žije v Londýně a je ilustrátorkou a umělkyní. Jude si v roce 1997 vzal herečku Sadie Frost, s níž se v roce 2003 rozvedl. Spolu mají dva syny a jednu dceru jménem Iris.

Když v roce 2003 pracoval Law na filmu Alfie, seznámil se zde s herečkou Siennou Miller, se kterou se v roce 2004 zasnoubil. Law však Miller podvedl, a tak se spolu v roce 2006 rozešli. V roce 2009 se stal Jude Law po čtvrté otcem, když se mu narodila dcera Sophia, kterou má s americkou modelkou Samanthou Burke, s níž měl krátký vztah v roce 2008.

Na konci roku 2009 obnovil Jude svůj vtah se Siennou, ale vztah trval jen do začátku roku 2011. V říjnu roku 2014 Law oznámil, že herečka Catherine Harding čeká jeho dítě, ale s touto ženou už tou dobou nebyl v žádném vztahu. V březnu 2015 se jim narodila dcera Ada.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v